INSPIRACE

LPG je čistá budoucnost, hodí se při grilování i na vytápění průmyslových areálů

Doby, kdy doslova frčely grily na dřevěné uhlí, je pryč. Jednak existuje větší výběr grilů, velké grily vhodné pro rodiny nebo pro pořádání večírků pro přátele navíc fungují lépe na plynové bomby. LPG nebo čistý propan má však mnohem širší využití v domácnosti, na zahradě, na chatě nebo při kempování. Hodí se totiž nejen na grilování, ale také na každodenní vaření na plynovém sporáku nebo dokonce vytápění. Použití propanu je nadto ekologické, dostupné a zcela bezpečné.

Při kempování v lese nebo u vody

Letní romantika při kempování ve stanu nebo karavanu v lese nebo u vody? Právě pro dobrodružství v přírodě se skvěle hodí kempingový vařič, pro který připadá v úvahu plynová láhev o objemu 2 kg. Na vařiči zvládne připravit dokonalý kotlíkový guláš úplně každý stejně jako tradiční bramboračku z právě nasbíraných čerstvých hub. Od stanu se bude linout taková vůně, že se během chvilky objeví celá řada nenasytných strávníků!

Na chatě nebo chalupě

Vařit na plynu lze i bez přípojky daného místa k plynové rozvodné síti. Propan-butan neboli LPG i čistý propan v 2 nebo 5kilogramové láhvi lze připojit k plynovému sporáku. Oproti elektřině se jedná o levnější alternativu, navíc mají tyto plyny vyšší výhřevnost než zemní plyn. Láhve jsou široce dostupné v maloobchodní síti, na čerpacích stanicích a v hobbymarketech. Při prvním nákupu se platí za obal a náplň, při dalších pak pouze za obsah, což je velmi praktické a ekologické.

Na snadné vytápění i pro práci

Dalšími možnostmi použití LPG plynu je vytápění podnikatelských staveb nebo průmyslových areálů, ale také soukromých budov, kde LPG plyny umožňuje topení i ohřev vody. Láhve s 33 kilogramy čistého propanu jsou ocelové a lze je spojovat přes speciální automatický ventil pro zajištění nepřetržitého provozu. Hodí se i pro svařování nebo řezání na stavbách nebo při údržbě silnic. Jedna láhev dodá až 0,5 MWh energie.

Související příspěvky

Je rozdíl mezi klimatizacemi do firem a domů nebo bytů?

redakce

Vyzdobte si balkon či terasu svícny vlastní výroby. Jednoduchý návod, jak na to

redakce

Pronajímejte svou nemovitost chytře a efektivně. Pomohou vám s tím odborníci na reality

redakce