DŮM

Dastech, zábradlí jako stavebnice

Kvalitu stavby tvoří její detaily. Jedním z nejdůležitějších prvků, kterého se dotkne každý uživatel domu je zábradlí. Ať se již jedná o zábradlí schodiště, zábradlí balkonu nebo jednoduché madlo, jedná se o důležitý interiérový detail i o důležitou součást vnějšího výrazu stavby. Zpravidla jde o zámečnický, či truhlářský výrobek vyráběný na míru zkušeným řemeslníkem. Firma Dastech přináší na trh flexibilní zábradlí v podobě stavebnice od německého výrobce Dieda. Jedná se o plnohodnotný a kvalitní systém nabízející celou řadu řešení, složených z několika prvků.

Součásti zábradlí jsou vyrobeny z různých materiálů, vhodných jak pro interiér, tak pro exteriér stavby. Samotnou montáž stavebnice zábradlí Dieda pak zvládne opravdu každý, ale samozřejmě je možné montáž objednat od odborné firmy. V takovém případě se snižují náklady na montáž díky její jednoduchosti a rychlosti.

Stavebnicový systém zábradlí se skládá z několika různých variant provedení sloupků a výplní, je možné si volit podle designu i materiálu. Systém nabízí kombinace povrchově upravené oceli, nerezu, dřeva či skla. Sortiment zahrnuje zábradlí pro exteriér – balkony, terasy, lodžie, francouzská okna i zábradlí pro interiér  – schodiště, galerie, výplně svisle, vodorovně, plech, sklo, nerezové zábradlí, ocelové, dřevěné a skleněné, různá řešení povrchu – zinkochromát, práškový lak, žárový zinek, kruhové a čtvercové profily stojin. Zábradlí Dieda a všechny jednotlivé díly jsou navrženy s ohledem na vysokou variabilitu a snadnou montáž.

      

Pro montáž v interiéru systém nabízí různé tvarové i materiálové varianty. Lze vybírat ze sedmi typů sloupků v dalších kombinacích barev práškového laku a řady různých výplní. Cenově nejvýhodnější varianta je vyrobena z oceli jeklového profilu. Povrch samotného těla sloupku je lakován práškovou barvou RAL. Zbývající části jsou galvanicky zinkované a následně utažené chromátováním. Povrch je pololesklý. Druhá varianta, zinkochromát, je vyrobena z kruhové oceli. Povrch samotného těla sloupku a všechny ostatní součásti jsou galvanicky zinkované a následně utažené chromátem. Tato varianta často slouží jako náhrada za nerez. Třetí možností jsou ocelové ploché sloupky. Ty jsou lakované práškovou barvou. Sloupek lze kombinovat s nerezovou výplní, v úsporné variantě se zinkochromátovou výplní a smrkovým madlem.

Nejbohatší Program Dieda je v provedení nerez . Je určen do exteriéru i interiéru. Materiál madla můžete zvolit mezi bukovým, smrkovým a modřínovým masivem, nebo nerezem a sklem. Nerezové zábradlí je možné osadit vodorovnou nebo svislou výplní,  výplňovými plechy nebo sklem.

Zábradlí ale nemusí být vyrobeno pouze z kovových prvků. Systém nabízí také zábradlí v provedení dřevo v kombinaci s nerez prvky a to jak pro interiér, tak pro využití v exteriéru. Sloupky s moderním designem jsou vyrobené z bukového masivu.

Zábradlí určené do exteriéru je vyráběno nejčastěji z nerezové oceli, povrchově kartáčované. Systém nabízí řadu modifikací zábradlové výplně. Nejčastěji jsou dodávané vodorovné, skleněné a svislé výplně.

Vedle kompletních zábradlí jsou schodiště na stěnách také doplňována madly. V sortimentu výrobků Dieda nalezneme řešení pro schodišťová madla, konzole, pojení a oblouky v provedení nerez, dřevo a plast. Elegantní nerezová madla z ušlechtilé oceli nebo ze dřeva jsou kloubena pevným, nebo stavitelným kloubem.

V architektuře má zábradlí mnohem širší užití, než pouze jako součást schodišť. Častým prvkem současné výstavby jsou francouzská okna. Žádaným sortimentem se tak stává zábradlí a osazení francouzských oken. Zábradlí určené pro francouzská okna je dodáváno jako kompletní set v provedení ve vodorovné či svislé variantě. Pro atypická řešení slouží běžné zábradlové sloupky, u kterých je použita vodorovná výplň, svislá výplň, nebo sklo.

Celý sortiment výrobků společnosti Dastech doplňují ještě předstříšky vchodových dveří.

Obchodní firma Dastech s.r.o. vznikla v roce 1997. Na českém a slovenském trhu výhradně zastupuje německého výrobce Dieda. Dastech s.r.o. je dodavatelem pro stavební firmy, interiéry, podlahová centra, stavebniny a truhláře, živnostenské firmy, obchodní firmy a specializované prodejny. Společnost také zajišťuje prodej koncovému uživateli a dále dodává do stavebních marketů Hornbach. Dastech s.r.o. má stálou kancelář, firemní prodejnu a sklad v Proboštově u Teplic.

Německý výrobce DIEDA GmbH + Co. KG obchoduje svůj stavební systém zábradlí v několika evropských zemích. Jeho cílem je v podmínkách kontrolované jakosti výroby zajistit cenovou dostupnost a přes vysokou variabilitu systému udržet jeho přednost – snadnou montáž. Výrobce inovuje stavebnicový systém tak, aby splňoval současné moderní trendy designu a dostupných praktických řešení. Další předností celého systému jsou krátké dodací lhůty. Stavební prvky se nezadávají do výroby, ale jsou již vyrobeny a připraveny v distribučních skladech.

Stavebnicové zábradlí Dieda nabízí elegantní, kvalitní a praktickou alternativu k zakázkově dodávaným zábradlím. Prověřený moderní design v mnoha tvarových a materiálových variantách, společně s kvalitou materiálu a krátkou dodací dobou vytváří ze zábradlí Dieda praktické řešení pro každou stavbu.

Dastech s.r.o.www.dastech.cz, text Ing.arch. Martina Horkelová, foto Dastech s.r.o.

www.dastech.cz

Související příspěvky

Kvalitní koupelna nemusí být drahá

redakce

Nyní se můžete pochlubit i s dálkovými ovladači na garážová vrata

redakce

Letní bydlení na půdě se vrací! Jak si ho užít?

redakce