DŮM

Co nového ve světě stínící techniky?

Cyničtí čtenáři by si na tuto otázku patrně mohli odpověď další otázkou sami. Co asi? Světlo stále svítí a stín, ten existuje již od dob, co vyšlo poprvé Slunce. S těmi zvídavějšími, kteří se o stínící techniku skutečně zajímají a rádi si pohrají se světlem a stínem, bychom se chtěli podělit o zážitky z mezinárodní konference Okna a stínící technika, která proběhla v březnu v Bratislavě při příležitosti výstavy CONECO 2017. Ústředním mottem konference byl vliv stínící techniky na vlastnosti okenních konstrukcí.

 

Kde se dá ušetřit a jaká jsou čísla, která se týkají nákladů

Velmi zajímavá byla přednáška prof. Ing. Ivana Chmúrného za stavební fakulty STU v Bratislavě, který se pozastavil nad problematikou nákladů, které je nutné vynaložit na vytápění a nad náklady, jež jsou spojené s ochlazováním interiérů.

Při vzájemném srovnání čísel došel k pozoruhodným závěrům. Díky zvyšování tepelněizolačních vlastností stěn, střech, podlah a oken jsou paradoxně náklady na ochlazování přehřátých budov vyšší než na vytápění. Předložené výpočty prokázaly, že právě použití vhodné venkovní stínící techniky umožní tyto náklady výrazně ponížit.

Venkovní žaluzie Prominent Z90

Nechte si vždy zhotovit projektovou dokumentaci a archivujte ji

K dalším zajímavým vystoupením patřila přednáška Ing. Petra Snopka ze společnosti AB TEAM. Zde byla jednoznačně vyslovena teze, která vychází z otázky – Co nejvíce trápí většinu zákazníků, kteří si pořídili nová okna?

Ano, je to právě vhodný projekt, který ovlivňuje celkovou kvalitu okna a stínící techniky. Dle průzkumů zůstávají často na stavbě tepelné mosty, které jsou během času obvyklou

příčinou poruch. Nedostatečná dokumentace se týká i procesu zateplování, kdy po několika letech se jen stěží dají dohledat všechny potřebné detaily, které by přispěly k odstranění problému.

 

Společnost K-system hledala na konferenci inspiraci

Na bratislavské konferenci nechyběli ani zástupci předního českého a slovenského výrobce stínící techniky, společnosti K-system, kteří dychtivě vnímali veškeré poznatky a novinky; dle jejich vlastních slov, byla celá konference velice inspirativní a pokusí se, aby jejich nové produkty v oblasti stínící techniky, co nejvíce využívaly nově získaných vědeckých poznatků.

Realizace venkovních žaluzií Prominent S90 od firmy K-system

Hledáte-li spolehlivého dodavatele stínící techniky, obraťte se s důvěrou na společnost K-system ještě dnes. Z široké nabídky interiérových vertikálních a horizontálních žaluzií, exteriérových žaluzií, slunolamů či sítí proti hmyzu si vyberou i ti nejnáročnější z vás.

Související příspěvky

Italský design baterií za férovou cenu od Perfecto

redakce

Jaké vybrat garnýže

redakce

Přemýšlíte nad tím, jak izolovat dům? Zajímejte se hlavně o důležitá čísla!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.