DŮM

Bydlení na celý život vybírejte pečlivě

Chystáte se, pořídit si vlastní dům? Myslete na to, že výběr bydlení na celý život není dobré odbýt, koupí prvního domu, který vám trochu padne do oka. Zamyslete se hlavně nad tím, jestli dům nebude moc velký, když budete dva, moc malý až budete čtyři a drahý na údržbu, až budete v důchodu.

A jak si vybrat ten ideální dům na celý život?

  1. Dobře zvolte lokalitu

Lokalita dělá hodně. Rozhoduje hlavně to, jestli chcete bydlet někde na samotě u lesa, nebo na okraji města či vesnice. Důležité je zvážit dobrou dostupnost do města, kam budou muset vaše děti do školy a vy do práce, zda je v blízkosti veškerá občanská vybavenost a mnoho dalšího.

 

  1. Věnujte pozornost výběru stavby

Záleží na vás, zda chcete bydlet ve starším domě, který má sice historii, ale za to do něj bude neustále potřeba investovat peníze. Pokud se chcete o dům, co nejméně starat a mít s ním minimální výdaje, rozhodně si pořiďte novostavbu. Jejich obrovskou výhodou je právě to, že během doby, co v nich bydlíte, není potřeba do nich investovat větší finanční obnos, protože všechno je nové.

  1. Rozmyslete si dispozici domu

Zprvu totiž možná budete jen dva, ale pak tři nebo čtyři a je potřeba dát dětem trochu prostoru a nejlépe tak, že bude mít každé z nich svůj vlastní pokojíček, kde se mohou schovat před světem. Vybírejte dům, tak abyste se tam vešli v každé životní etapě.

  1. Zvažte své finanční možnosti

Zvážit svou finanční situaci a své možnosti je to nejdůležitější. Rozhodně si nekupujte dům, na který sotva máte, a nenadále náklady s domem spojené, by vás mohly dostat do nepříjemné situace. Myslete také na to, že staré domy se hůře vytápí a v zimě tak protopíte daleko více peněz. Ideálním domem je proto nízkoenergetický dům, jehož pořizovací cena ani náklady na provoz nejsou vysoké.

drstav2

Přesně takové domy nabízí společnost HK-Dřestav. Všechny moderní rodinné domy jsou nízkoenergetické, tudíž vám rozhodně neudělají vítr v peněžence, ani se neorosíte při každé další složence za energie. Vybírat můžete z široké nabídky různých typů domů, jakými jsou podkrovní domy, bungalovy, vila domy a také domy za akční cenu.

HK-Dřestav nabízí také montované domy na klíč, díky nim si nemusíte dělat se stavbou naprosto žádné starosti a nastěhujete se již do nového hotového domu.

Související příspěvky

Série EXCLUSIVE – sprchové dveře do niky

redakce

Kuchyňa musí aj niečo vydržať

redakce

Proč stále uniká z rodinných domů teplo, i když je zateplená fasáda a vyměněná okna?

redakce