Search

Dáte přednost vinylu nebo dřevu?

Při budování a zařizování vysněného domu byste rozhodně neměli podceňovat výběr kvalitní podlahy. V článku vám představíme podlahu vinylovou a podlahu z dřevěných parket.

 

Hlavní faktory ovlivňující výběr podlahy

Jako prvním důležitým faktorem je vzhled podlahy – musí korespondovat s danou místností. Proto pečlivě rozmýšlejte při jejím výběru, berte ohledy i na odstín nábytku a rámy oken. Dalším faktorem je silná a dlouhotrvající výdrž podlahy. Kdo by taky chtěl pořizovat každých pár let podlahu novou. Majitelé domů nebo bytů, kteří mají doma malé děti preferují i podlahy, které nejsou tak klouzavé a samozřejmě snadná údržba je taktéž jedním z kritérií.

 

Dřevěné podlahy

Většina lidí ví, že pokud si zvolí dřevěné parkety, je to už na věky. Dřevěné parkety patří mezi typ podlah, které se skládají z různých geometrických tvarů a typů vzorů – výběr je vskutku nekonečný. Parkety dodávají domu teplou a útulnou atmosféru, ovšem jejich instalace a údržba je oproti vinylové podlaze náročnější.

 

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha je novější typ podlahy, který je vyroben ze syntetického polyvinylchloridu. Jedná se o vysoce univerzální materiál, který může být vyroben tak, aby vypadal jako jiné přírodní materiály – velmi oblíbené jsou vinylové podlahy v imitaci dřeva. Vinylová podlaha je nákladově efektivní náhradou za jiné typy přírodních podlah a vyžaduje méně údržby. Dalším plusem je, že tento typ podlahy je velmi odolný vůči poškrábání a poškození.

 

Benefity obou typů podlah

Jak dřevěné parkety, tak i vinylová podlaha jsou velmi pohodlné na chůzi a jsou mnohem teplejší než podlaha dlážděná. Čištění a údržba je jednoduchá a vyžaduje pouze zametání, vysávání a občasné vytírání. Pokud chcete podlahu ochránit, můžete je vybavit koberci nebo na nohy od židlí a stolů dát speciální „peřinky“.

Volba mezi parketami a vinylovou podlahou se nakonec odvíjí od rozpočtu a preferencí. Vinylová podlaha je dobrou volbou pro ty, kteří touží po „dřevěných“ podlahách, ale nemohou si dovolit kvalitní parketové podlahy nebo nemají čas na jejich údržbu kvůli dětem a domácím mazlíčkům, při kterých hrozí větší šance poškrábání krásné dřevěné podlahy.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *