DŮM

Dáte přednost vinylu nebo dřevu?

Při budování a zařizování vysněného domu byste rozhodně neměli podceňovat výběr kvalitní podlahy. V článku vám představíme podlahu vinylovou a podlahu z dřevěných parket.

 

Hlavní faktory ovlivňující výběr podlahy

Jako prvním důležitým faktorem je vzhled podlahy – musí korespondovat s danou místností. Proto pečlivě rozmýšlejte při jejím výběru, berte ohledy i na odstín nábytku a rámy oken. Dalším faktorem je silná a dlouhotrvající výdrž podlahy. Kdo by taky chtěl pořizovat každých pár let podlahu novou. Majitelé domů nebo bytů, kteří mají doma malé děti preferují i podlahy, které nejsou tak klouzavé a samozřejmě snadná údržba je taktéž jedním z kritérií.

 

Dřevěné podlahy

Většina lidí ví, že pokud si zvolí dřevěné parkety, je to už na věky. Dřevěné parkety patří mezi typ podlah, které se skládají z různých geometrických tvarů a typů vzorů – výběr je vskutku nekonečný. Parkety dodávají domu teplou a útulnou atmosféru, ovšem jejich instalace a údržba je oproti vinylové podlaze náročnější.

 

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha je novější typ podlahy, který je vyroben ze syntetického polyvinylchloridu. Jedná se o vysoce univerzální materiál, který může být vyroben tak, aby vypadal jako jiné přírodní materiály – velmi oblíbené jsou vinylové podlahy v imitaci dřeva. Vinylová podlaha je nákladově efektivní náhradou za jiné typy přírodních podlah a vyžaduje méně údržby. Dalším plusem je, že tento typ podlahy je velmi odolný vůči poškrábání a poškození.

 

Benefity obou typů podlah

Jak dřevěné parkety, tak i vinylová podlaha jsou velmi pohodlné na chůzi a jsou mnohem teplejší než podlaha dlážděná. Čištění a údržba je jednoduchá a vyžaduje pouze zametání, vysávání a občasné vytírání. Pokud chcete podlahu ochránit, můžete je vybavit koberci nebo na nohy od židlí a stolů dát speciální „peřinky“.

Volba mezi parketami a vinylovou podlahou se nakonec odvíjí od rozpočtu a preferencí. Vinylová podlaha je dobrou volbou pro ty, kteří touží po „dřevěných“ podlahách, ale nemohou si dovolit kvalitní parketové podlahy nebo nemají čas na jejich údržbu kvůli dětem a domácím mazlíčkům, při kterých hrozí větší šance poškrábání krásné dřevěné podlahy.

Související příspěvky

Dřevěná okna od rodinné firmy Albo

redakce

Chcete postavit rodinný dům na klíč? Obraťte se na spolehlivou firmu

redakce

Proč byste měli přemýšlet o výměně vchodových dveří za bezpečnostní?

redakce