DŮM

Ještě stále není pozdě na tepelnou izolaci domácnosti

Tepelná izolace interiéru domácnosti je velmi ožehavé a často probírané téma zejména u starších staveb rodinných domů. Izolační hodnoty těchto staveb totiž nejsou na tak vysoké úrovni, jak by bylo zapotřebí, což je znát na účtech za vytápění které jsou rok od roku vyšší. Velký vliv na tuto situaci mají zejména tepelné ztráty interiéru. Tedy jev, kdy teplý vzduch uniká z vytápěné místnosti téměř bez užitku a je nutné jej nahradit novým teplem. I když izolace rodinných domů by se měla řešit zejména v létě, kdy jsou k pracím na domě nejlepší podmínky, pro některé druhy izolací ještě stále není pozdě ani nyní.

Například pro zateplení půd foukanou minerální izolací

Jedním ze způsobů izolace domů, které se dají provádět i v zimním mrazivém období, je zateplení stropů a půd pomocí foukané minerální izolace. Na tento způsob zateplení je na našem trhu specializovanou společností firma Foukané Izolace s.r.o., která provádí zateplení moderními izolačními materiály. I technologie aplikace materiálů je doslova průlomová. Izolační materiál je uskladněn v nákladním automobilu, který bude zaparkován před domem. Z automobilu se na půdu rodinného domu natáhne jen hadice, kterou pomocí hydrauliky putuje izolační materiál. O jeho aplikaci na půdě se stará jediný pracovník. Průměrná půda je tímto způsobem zateplena za 3 hodiny, bez zbytečného nepořádku a bez ruchu.

201201261501044

Jak efektivní je tato metoda?

Rozhodně se nemusíte bát, že by tato metoda zateplení nebyla dostatečně účinná a efektivní. Foukaná minerální izolace vytvoří na ploše půd rovnoměrnou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů. Teplo tedy nemá kudy unikat. Materiál je odolný proti škůdcům, je nesléhavý i odolný proti vlhkosti a jeho izolační schopnosti se časem nemění. Vzhledem k tomu, že teplý vzduch podle základních fyzikálních pravidel stoupá vzhůru, zateplená půda jej dokáže udržet v místnosti mnohem déle a můžete snížit intenzitu vytápění. A jakých úspor můžete dosáhnout? Oproti stávajícím nákladům na vytápění může být výše úspor při zateplení stropů foukanou minerální izolací až 30%, což může znamenat až několik tisíc korun ročně.

201201261501055

Detailní informace o technologii získáte na www.foukaneizolace.cz.

Související příspěvky

Připravte se na zimu nákupem správné techniky

redakce

Markýza nemusí být pouze pro letní zahradu

redakce

Jak přinést dostatek stínu i do podkroví?

redakce