Search

Aby vám při příchodu domů nepršelo za krk

Za slunečného počasí si nikdo nevšimne, že nad vstupními dveřmi do domu není žádná ochrana. V pohodlí a suchu vyndáme klíče, odemkneme a stříška nám nijak nechybí. Jak ale nastoupí podzimní plískanice, hned se stane velmi často opakovaným slovem.

Když stojíte přede dveřmi, zkřehlými prsty v dešti se snažíte najít klíče po kapsách nebo v kabelce a do toho vám za krk padají studené kapky, rozhodně si na stříšku nad dveře vzpomenete. Kdyby tam totiž byla, za krk vám neprší. A při odchodu se situace opakuje, deštník uvnitř rozevřít většinou nemůžete a tak několik dlouhých vteřin stojíte na dešti. Stříška nad dveřmi neslouží jen jako ochrana pro dveře a prodloužení jejich životnosti, ale právě pro zvýšení komfortu a pohodlí osob, které v domě žijí.

Stříška ale nemusí mít jen praktické využití, může být i designovým prvkem, který zlepší vzhled celého domu. Plastové stříšky mohou být levnější, ale moc parády nenadělají a navíc brzy ztrácí svůj původní vzhled. Dřevo je přírodní materiál, který sluší všem typům exteriéru a navíc si jeho tón i barvu můžete pomocí různých laků a glazur doladit přesně tak, jak potřebujete. Třeba podle barvy schránky, držáku na deštníky nebo dalších dřevěných doplňků na zahradě a kolem domu.

Dřevěné prvky pro svůj domov vybírejte tak, aby spolu co nejvíce ladily a byly si barevně podobné. Stříška by tak měla odpovídat odstínu dřeva vchodových dveří, světlé ke světlému, tmavé k tmavému. Stříšku si můžete dotónovat do naprosto stejného odstínu, jako mají dveře, a také asfaltové šindele jdou zvolit z několika barev pro dokonalý výsledek. Všechny dřevěné doplňky i vybavení exteriéru najdete na www.vladeko.cz s širokým výběrem možností zpracování včetně řešení na míru. S dveřmi a stříškou tak může tvořit sladěný celek i dřevěné dětské hřiště, zástěna na popelnici nebo třeba psí bouda.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *