BYT

Stěhování do zahraničí I. – první přípravy

Co všechno zařídit, když se chcete přestěhovat do zahraničí? V našem seriálu vám dáme pár užitečných rad, které pomohou celý proces usnadnit. V dnešním díle si řekneme, co všechno budete muset udělat, než k vám před dům dorazí stěhovací auto.

 

Připravte si časový plán

Při přesunu do zahraničí není příliš prostoru pro chyby, navíc je nutné si na veškerou připravu vyčlenit více času. Abyste mezinárodní stěhování zvládli s přehledem a vyhnuli se zbytečným komplikacím, sepište si časový harmonogram, kterým se budete moci řídit až do zdárného konce. Měl by obsahovat rozpis všech činností souvisejících se stěhováním.

Vyberte si stěhovací firmu

V první řadě si vyberte dobrou stěhovací firmu. Stane se vaším partnerem a zařídí za vás mnohé věci, které by pro vás samotné byly jinak velmi komplikované. Zvolte ideálně takovou, která má se stěhováním do zahraničí již nějaké zkušenosti. Jedině zběhlá firma vám poskytne veškeré potřebné informace a služby, které budete potřebovat.

Skuteční odborníci vám zajistí obalové materiály na všechny vaše věci, a to i pro stěhování do zámoří, kde jsou třeba speciální certifikované boxy. Kvůli stanovení počtu krabic, velikosti dopravních prostředků i odpovídajícímu rozpočtu po vás budou chtít co nejpřesnější informace o druhu a množství stěhovaného majetku.

Rozhodněte se, co stěhovat

Velmi dobře si rozmyslete, co se vám vyplatí stěhovat a co nikoliv. Obzvlášť v případě nábytku je často snazší nakoupit nové vybavení v místě budoucího bydliště. Při stěhování tak budete řešit jen oblečení a další osobní věci, které nejsou příliš objemné, manipulace s nimi je snazší.

Zabalte si včas

Veškeré obalové materiály by vám stěhovací firma měla dodat s dostatečným předstihem, nenechávejte tedy balení na poslední chvíli.

Související příspěvky

Rozkládací sedací soupravy – skvělé řešení do obývacího pokoje

redakce

Úložného prostoru není nikdy dost

redakce

Jaká by měla být vaše kuchyň snů?

redakce