BYT

Zářivé dřevěné podlahy Kährs Shine s extra vysokým leskem nově v nabídce firmy Kratochvíl parket profi

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Tradiční veletrh podlahových krytin Domotex 2012, který se v lednu uskutečnil v německém Hannoveru, prezentoval novinky od výrobců z celého světa. Nechyběl zde ani producent kvalitních vícevrstvých dřevěných krytin Kährs ze Švédska, jehož výhradním dovozcem pro český trh je firma Kratochvíl parket profi, s.r.o.

Přestože rustikální vzhled, trend vyznačující se představením dřeviny v její naturální kráse, u dřevěných krytin stále převažuje a novinky z této oblasti chybět rozhodně nebudou, rozhodl se výrobce Kährs pro krok vpřed a představení něčeho zcela nového, odvážného. V podstatě opačný postoj vyznačující se elegancí, vysokým leskem a luxusem inspiroval k vývoji kolekce Shine. A výsledek je vydařený, posuďte sami.

Třívrstvé 1lamelové palubky tloušťky 15 mm mají v závislosti na dekoru rozměry 130/187 mm na šířku a 1800/2420 mm na délku. Vrchní nášlapná vrstva nese jednu ze tří dřevin odlišného vzhledu – dub, buk a jasan, což přispívá k originalitě každého dekoru. Konstrukce je z výroby vybavena zámkovým spojem Woodloc® 5S, patentovaným společností Kährs. Zámek urychluje pokládku a je ještě stabilnější a pevnější. Dekory jsou barevně mořené, ošetřené odolným lakem ve vysokém stupni lesku s metalickým nádechem. Každá palubka je zvýrazněna čtyřstrannou „V“ drážkou, zkosením na všech čtyřech stranách.

„Speciální lak vysokého lesku má navíc zvýšenou ochranu proti poničení. Po celou dobu veletrhu byl na podlaze vystaven do stříbrna namořený dekor dřeviny jasan, který i po výrazné zátěži zůstal téměř bez poškození,“ přibližuje novinku Petr Kratochvíl, jednatel společnosti Kratochvíl parket proti, s.r.o., a doplňuje: „Netradičně lesklý povrch dřevěné krytiny zaujal většinu návštěvníků stánku. Krytiny z kolekce Shine jsou velmi náročné na výrobu – kvalitu materiálu i čistotu práce.“ Vysokého lesku u kolekce není dosaženo dodatečnými vrstvami laku, ty jsou stejné jako u ostatních lakovaných krytin Kährs, avšak použitím laku s vyšším stupněm lesku. 

        

 

Osm zářivých dekorů dřevěných podlah, po kterých bude chůze zážitkem

Jasan Black Copper

Do černa namořená podlaha s kovovými prvky. Jeden z nejodvážnějších dekorů celé kolekce. Každá jasanová palubka je prostoupena měděnými pigmenty, které jí dodávají odvážný efekt. Vysoce elegantní dekor s prvky extravagance.

Jasan Black Silver

Sourozenec předchozího dekoru, do černa mořený se stříbrnými pigmenty. Působivý hluboký dekor, který si zaslouží velký prostor, ve kterém může vyniknout.

Dub Tabac

Luxusní pojetí tradiční dubové krytiny v tmavě hnědém tónu.

Jasan Retro

Teplý sytě červenohnědý odstín s prokreslením letokruhů evokuje bohatou krásu poválečného modernismu 50. let.

Dub Pearl

Čistý světlý dekor s decentní perletí připomínající třpyt světla.

Buk Baccarat

Tmavý až černý dekor vysokého lesku vytváří dramatický efekt. Světlejší úprava krajů lamel odhaluje rafinované záblesky vláknitosti, které podlaze dodávají vzrušující prvek.

Buk Opaque

Nejsvětlejší, bílý dekor s úpravou ve vysokém lesku. Výrazný vzor, u kterého je efekt lesku nejdominantnější. Ideální do moderních až odvážných interiérů.

Dub Fumoir

Decentní dekor v jemném teple šedém odstínu nabízí klidnější alternativu. Moření dřeva je světlejší a kouřové. Projevuje se zde více barevných variací, které dekor příjemně oživují.

 


MOC za 1 m2 včetně 20% DPH se v závislosti na dekoru pohybuje od 3.192,- Kč.

www.kpp.cz

 

O společnosti Kratochvíl parket profi, s.r.o.

Přední dovozce a distributor podlahových krytin v ČR společnost Kratochvíl parket profi, s.r.o. byla založena v roce 1993. Společnost sídlí v Moravanech u Brna, kde se nachází také jeden z exkluzivních showroomů KPP. Další moderně řešený showroom o rozloze 350 m2 naleznete v Praze na Českomoravské ulici. Prostřednictvím svých dceřiných společností v Bratislavě a Budapešti společnost významně působí rovněž na Slovensku
a v Maďarsku. V roce 2010 se společnost Kratochvíl parket profi stala jedním ze zakladatelů specializované maloobchodní sítě s podlahovými krytinami 1FLOOR.

KPP se od počátku specializuje především na dovoz a distribuci parketových podlah. Firma je výhradním dovozcem a distributorem kvalitních dřevěných podlah od předního světového výrobce Kährs, zastupuje německou firmu Witex a švýcarskou firmu Bauwerk, spolupracuje s holandským výrobcem dřevěných krytin Solidfloor, s italskými výrobci dřevěných podlah Feltrinlegno a luxusních dřevěných mozaik Mosaici d´Asolo. KPP dováží a distribuuje přírodní Marmoleum Click od firmy Forbo či bytové PVC značky Tarkett. V roce 2009 společnost rozšířila sortiment o tvrzené vinylové krytiny značky DESIGNline od německého výrobce Windmöller Flooring.

Podlahy od společnosti KPP dnes zdobí řadu reprezentativních budov, např.: Grandhotel Pupp, Státní operu v Praze, brněnský Besední dům, české velvyslanectví v Berlíně, Vídni a Pekingu, Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR anebo Ústavní soud v Košicích. Podlahy dodané společností KPP jsou využívány také v řadě rodinných domů, rezidenčních bytů, firem a obchodů.

 

Showroom KPP v Moravanech u Brna:                                    Showroom KPP v Praze:
Bohunická cesta 1/328                                                 Českomoravská 12
664 48 Moravany u Brna                                              190 00 Praha 9

Související příspěvky

Podkrovní byty plné světla

redakce

Jak vybrat podlahu do kuchyně?

redakce

Hledáte nový byt v Praze? Pomůže vám unikátní online databáze

redakce