BYT

Zabydlete se pomocí barev

Pohodlí domova nemusíte dosáhnout jenom pomocí nábytku, jeho rozmístění po pokoji, nebo správným nasvícením jednotlivých místností. I barvy hrají v útulnosti vašeho domova velkou roli.

A šup do ložnice

Ložnice jsou místem nejsilnějšího soukromého prostoru. Zde obecně vybíráme nábytek velmi pečlivě – pohodlná postel, ortopedická matrace, vhodné osvětlení. Ideální barvou pro tuto místnost je:

  • zelená, která snižuje citlivost vůči hluku
  • modrá, s níž se lze uklidnit a lépe se tak oddat odpočinku a spánku

V současné době jsou velmi oblíbené barvy také starorůžová, která působí velmi romanticky a poklidně. K této barvě se výborně hodí tmavý rustikální nábytek, který dodá ložnici trochu jiný rozměr.

Okouzlete návštěvu 

…anebo dokonalý obývací pokoje. Nosním prvek této místnosti jsou obvykle

obývací stěny. Ty o vás lecos napoví. Stejně jako barva této místnosti. Obývací pokoj je ústřední místnost bytu i domu. Zde se schází celá rodina, hostí se návštěva a probíhají zde oslavy při různých příležitostech.

Proto by se do této místnosti měli volit spíše teplejší barvy – působí uklidňujícím a uvolňujícím dojmem: Patří sem barvy jako:

  • meruňková, červenohnědá či rezavá

Samozřejmě, nic nepokazíte ani klasickou bílou barvou. V současné době plné barevných trendů by však zřejmě byla škoda, nedopřát si trochu té barvy i u vás v obýváku.

Tam, kde se vaří

Nesmíme zapomenout na velice oblíbenou místnost –  kuchyň, popřípadě jídelnu, kde se připravují naše oblíbené jídla, cviče se čichové i chuťové buňky, ale také přítomnost našich blízkých.

Proto se sem hodí teplé barvy:

  • žlutá, oranžová nebo červená – jsou velmi povzbudivé a podporující trávení

Kombinujte

Nebojte se barvy kombinovat. Můžete je klidné doplnit vhodnými dekoracemi, které dodají vaším pokojům to správnou atmosféru.

Související příspěvky

Co se děje pod vodou? Rozmanitý život ve Vašem zahradním jezírku

redakce

Toužíte po moderním bydlení? Zkuste IMPOL TRADE s.r.o.

redakce

Using Joomla!

redakce