BYT

Zabydlete se pomocí barev

Pohodlí domova nemusíte dosáhnout jenom pomocí nábytku, jeho rozmístění po pokoji, nebo správným nasvícením jednotlivých místností. I barvy hrají v útulnosti vašeho domova velkou roli.

A šup do ložnice

Ložnice jsou místem nejsilnějšího soukromého prostoru. Zde obecně vybíráme nábytek velmi pečlivě – pohodlná postel, ortopedická matrace, vhodné osvětlení. Ideální barvou pro tuto místnost je:

  • zelená, která snižuje citlivost vůči hluku
  • modrá, s níž se lze uklidnit a lépe se tak oddat odpočinku a spánku

V současné době jsou velmi oblíbené barvy také starorůžová, která působí velmi romanticky a poklidně. K této barvě se výborně hodí tmavý rustikální nábytek, který dodá ložnici trochu jiný rozměr.

Okouzlete návštěvu 

…anebo dokonalý obývací pokoje. Nosním prvek této místnosti jsou obvykle

obývací stěny. Ty o vás lecos napoví. Stejně jako barva této místnosti. Obývací pokoj je ústřední místnost bytu i domu. Zde se schází celá rodina, hostí se návštěva a probíhají zde oslavy při různých příležitostech.

Proto by se do této místnosti měli volit spíše teplejší barvy – působí uklidňujícím a uvolňujícím dojmem: Patří sem barvy jako:

  • meruňková, červenohnědá či rezavá

Samozřejmě, nic nepokazíte ani klasickou bílou barvou. V současné době plné barevných trendů by však zřejmě byla škoda, nedopřát si trochu té barvy i u vás v obýváku.

Tam, kde se vaří

Nesmíme zapomenout na velice oblíbenou místnost –  kuchyň, popřípadě jídelnu, kde se připravují naše oblíbené jídla, cviče se čichové i chuťové buňky, ale také přítomnost našich blízkých.

Proto se sem hodí teplé barvy:

  • žlutá, oranžová nebo červená – jsou velmi povzbudivé a podporující trávení

Kombinujte

Nebojte se barvy kombinovat. Můžete je klidné doplnit vhodnými dekoracemi, které dodají vaším pokojům to správnou atmosféru.

Související příspěvky

Ruci tenna mes

redakce

Vybíráme bazén na zahradu – jak na to?

redakce

Lišty pro dokonalé řešení vaší podlahy

redakce