BYT

Sháníte skutečně kvalitní postel? Vsaďte na masiv

Postele z tzv. masivu disponují řadou předností. Jsou pevné, stabilní, unesou i nějaký ten kilogram navíc a k tomu jsou stoprocentně přírodní. Nejenom pro spaní jsou tak přímo ideální. A v interiéru se skvěle vyjímají.

Masivní dřevo se obecně získává z kmenů vysokých stromů. Jeho původ je tedy čistě přírodní. Zapálení truhláři dokonce říkají, že takové dřevo poznáte i po slepu. Tedy hmatem a sluchem.

 

Masiv není materiál

Mějte ale na paměti, že pojem masiv sám o sobě neznačí žádný konkrétní materiál. Pokud chcete posoudit kvality například konkrétní postele, musíte vědět, z jakého je vyrobená dřeva.

 

Levné horší a tvrdé lepší? Nikoli

Dřevo se obecně rozděluje na měkké a tvrdé. Mezi měkké patří smrk a borovice, mezi tvrdé dub, buk, jasan, bříza atd. Každé z těchto dřev disponuje jinými vlastnostmi. Snažte se zbavit zažité představy, že měkké je apriori „levné a tudíž horší“ a tvrdé je „dražší a lepší“. Tak tomu totiž není, respektive nemusí být. Alespoň tedy u postelí.

 

Pevnost a nosnost

Pokud si pořizujete postel, v hledáčku vašeho zájmu zřejmě bude její pevnost a nosnost. A věřte, že co se těchto parametrů týče, rozdíly mezi měkkým a tvrdým dřevem u postelí nejsou zas tak znatelné jako třeba u podlah.

 

Postel z masívního smrku

Nejrozšířenější a cenově nejdostupnější je samozřejmě dřevo smrkové. K tomu je lehké, pružné a tzv. houževnaté, což znamená, že se snadno opracovává do různých podob. Ve srovnání s borovicí je také méně sukovité.

https://magazin.realizacebydleni.cz/inspirace/novinky-ze-sveta-spanku-ktere-byste-nemeli-minout/

 

Postel z masivní borovice

Borovice je také pružná, pevná a přitom cenově dostupná. A k tomu skvěle odolává vlhku. Další její předností jsou velmi výrazná a propracovaná kresba a zcela výjimečný přirozený odstín. Počítejte ovšem s tím, že ten postupem času ztmavne do šedo modra.

 

Postel z masivního buku

Chcete-li skutečně prvotřídní materiál, sáhněte po buku. Je maximálně pevný, odolný, ale také o něco těžší. I po letech používání postele si můžete být jisti maximální stabilitou a tzv. tuhostí spojů.

 

Postel z masivní olše

Olšové dřevěné postele masivu jsou na pohled krásné a jen těžko napodobitelné. K tomu je ale olše ohebná a snadno se tvaruje. I tyto postele disponují maximální stabilitou a pevností.

 

Nakupujte na internetu

A kde kvalitní postele z masivu sehnat? Opravdu bohatou nabídku najdete například na e-shopu spime.cz. Jaké máte možnosti?

 

Jednolůžkové postele

Jednolůžkové postele z masivu dostupné na spime.cz můžete mít ve dvou variantách, a to o síle 2,8 cm nebo 4 cm, ať již z tvrdého bukového či dubového dřeva ošetřeného kvalitním stoprocentně přírodním olejem. Taková postel skvěle poslouží dětem i seniorům. Pro ně obzvlášť je možný zvýšený posed umožňující pohodlné vstávání.

 

Dvoulůžkové postele

Dvoulůžkové postele jsou pak většinou vyráběny z masivu silného 4 cm. Můžete si tak být jisti, že taková postel je skutečně masivní a hned tak ji nic nezboří.

 

Postele s úložnými prostory

Trápí vás nedostatek místa? Pak vám zcela jistě přijdou vhod postele s úložnými prostory, jež pojmou nejenom lůžkoviny, ale třeba i knihy. Manipulaci navíc usnadňují speciální výklopné rošty. I tyto postele se většinou vyrábějí z tvrdého dřeva o síle 4 cm.

Ať již zvolíte kterýkoliv model, můžete si být jisti, že to bude na dlouho. Postele z masivu totiž nějakou tu sezónu vydrží.

Související příspěvky

Jarní úklid skleníku a příprava na novou sezónu

redakce

Sedací pytle mohou mít velmi elegantní podoby!

redakce

Mytí skel ve výškách si žádá zodpovědný a uvážlivý přístup – obojí mají „Práce ve výškách Praha“

redakce

Přidat komentář