BYT

Prodáváte byt? Tak nepodceňte fotografie a cenu

Nemovitost, která se stane mezi inzeráty ležákem, je noční můrou všech lidí, kteří se rozhodnou prodat byt. Jak se této situace vyvarovat, abychom prodali byt s co největším ziskem, ale zároveň ho nepřecenili? Podívejte se na body, na které si musíte dát pozor.

Nastal okamžik, kdy se chystáte prodat nemovitost a chcete to zkusit sami, bez pomoci realitní kanceláře. Ať už prodáváte byt, protože se stěhujete do většího nebo dům, protože vás nyní láká město, byl to váš domov a místo, ke kterému máte citovou vazbu, která se penězi dá těžko vyjádřit. Nestřílejte proto ceny od boku, příliš vysoká cena může byt hned ze startu proměnit v ležák, i když se jedná o pěknou nemovitost.

 

Zapátrejte v okolí i na internetu

Podívejte se na realitní severy, za kolik se nemovitosti v okolí prodávají. Ale pozor, ceny na realitních serverech často neodpovídají cenám následného prodeje. Ideální je proto porovnat je s cenovými mapami, díky kterým zjistíte, jak se pohybuje cena za m2 ve vaší lokalitě. Ty jsou ale placené a pro laika je často těžké se v nich vyznat. Pro určení ceny si proto vyhraďte čas a dobře propátrejte všechny dostupné informace, případně se nebojte obrátit se na odborníka.

 

Fotky musí být precizní

Kvalitní fotografie jsou základním předpokladem úspěšného prodeje. Před focením proto byt ukliďte, foťte ho za denního světla a nezapomeňte také rozsvítit. Čím světlejší byt, tím lákavější pro zájemce. Nenechávejte na lince žádné špinavé nádobí, odstraňte šampóny z koupelny a zavřete skříně. Snažte se, aby fotografie byly ostré, co nejmíň deformované a určitě je nijak neretušujte. Jinak sice budete mít hodně zájemců, ale po prohlídce už se neozvou. A to je ztráta času pro všechny.

Pokud víte, že fotografování není vaší silnou stránku, požádejte zdatného známého nebo si zaplaťte profesionálního fotografa. Investice do fotografa se vyplatí, kvalitní prezentace ihned zaujme a rychleji nemovitost prodáte.

 

Vžijte se do role zákazníka

Úplně nejlepší variantou, je vžít se do situace zákazníka. Prohlédněte si konkurenční inzeráty a napište si, které fotografie vás zaujaly – přesně takové pravděpodobně zaujmou i ostatní. Nejlepší fotografii ukažte k posouzení i svým známým, úvodní fotka totiž rozhoduje o tom, zdali zákazník váš inzerát vůbec rozklikne. Nezapomeňte vyfotit také exteriér, balkón, jak vypadá dům zvenčí… I podle toho se zákazníci rozhodují.

 

Kde a jak inzerovat?

V momentě kdy máme nemovitost nafocenou a rozmysleli jsme si i cenu, je načase popřemýšlet, kde byt inzerovat. Realitních serverů je celá řada a je dobré vsadit jak na ty nejznámější, jako jsou sreality nebo realityidnes, ale i na ty menší, které jsou často v dané lokalitě oblíbené.

S vhodným mixem serverů se váš inzerát dostane k těm správným lidem a nemovitost bez problému prodáte. Pokud si chcete zjednodušit práci, vyzkoušejte službu Reality Samoobsluha, díky které můžete inzerovat vaší nemovitosti zdarma a to až na 50 realitních serverech.

Související příspěvky

Podcenit výběr dveří v interiéru se nemusí vyplatit?

redakce

Představujeme developerský projekt 4Blok

redakce

Střešní krytina Danubia® EVO – kvalita a krása pro vaši střechu!

redakce