Search

Interiérové žaluzie: jaké existují druhy a který zvolit?

Vybíráte nové stínění do interiéru a rozhodnete se pro klasiku – žaluzie. Jenže když se podíváte na internet, zjistíte, že existuje celá řada různých druhů. Podívejte se na jejich přehled, výhody a nevýhody a najděte to pravé, co dodá vašemu domovu šmrnc. Při výběru berte v úvahu vždy tyto věci: jaký rozsah zastínění vyžadujete, jaký design se vám do interiéru nejvíce hodí, jestli máte klasická nebo atypická okna a jaký máte rozpočet.

Když se řekne žaluzie, většina z nás si představí klasiku, hliníkové či plastové horizontální žaluzie. Horizontální žaluzie jsou cenově nejdostupnější variantou, snadno se montují a bez problému je sladíte s interiérem – vyrábí se totiž v nejrůznějších barvách, tvarech a velikostech.  Jednoduchým naklápěním lamel snadno změníte intenzitu slunečního záření a v případě potřeby můžete místnost úplně zatemnit.

 

Designová jednička jménem plisé

Tyto žaluzie získaly svůj název plisé z francouzštiny – tvoří je totiž harmonikově skládaná látka, kvůli které vypadají jako žaluzie. Díky speciálnímu systému upevnění je můžete stahovat všemi směry, shora dolů, zespodu nahoru  či zprostředka. Snadno je sladíte s interiérem, můžete si vybrat až z 600 různých barevných variant a zvolit také, nakolik průsvitná má látka být. Žaluzie plisé jsou oblíbené nejen pro svůj originální vzhled, ale také proto, že se hodí do jakkoliv tvarovaných oken – trojúhelníkových, lichoběžníkových, šikmých i nadrozměrných oken.

 

Žaluzie den a noc

Oblíbenou novinkou jsou žaluzie den a noc, u kterých můžete střídat intenzitu zatemnění. Přes den rozsvítíte interiér přirozeným slunečním svitem a v noci si užíváte absolutní tmu. Toto je možné díky tomu, že se střídají průsvitné a zatemňují pruhy. Díky originálnímu proužkovanému vzhledu navíc přinesete do interiéru zajímavý, designový doplněk.

 

Kousek přírody v interiéru

Pro milovníky přírodních materiálů jsou skvělou volbou dřevěné žaluzie, které se vyrábí z exotického afrického dřeva, z vrby Abachi. Vybírat můžete mezi 100 druhy různých povrchových úprav – ať už se rozhodnete pro přirozenou dřevěnou mozaiku, barevný lak nebo si je necháte obalit kůží, dodají vašemu interiéru přepychový nádech. Hodí se do rodinných domů a bytů, doladí i vaši kancelář.

 

Co na velké prosklené plochy?

Dalším typem interiérových žaluzií jsou žaluzie vertikální. Nejčastěji se s nimi setkáváme v administrativních budovách, ale hodí se i do bytů a domů. Pokud máte doma vysoká okna, francouzská okna a velké prosklené plochy, svislé žaluzie určitě vyzkoušejte. Perfektně zastíní a dají se vybrat v celé řadě barevných provedení. Ovládat je můžete manuálně i motoricky.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *