Search

Pokud chcete sami odstranit plíseň, tak je lepší to nedělat a přenechat to odborníkům

Jsem opravdu hodně háklivá na pořádek, takže když se u nás doma začala objevovat plíseň, tak si dovedete představit, jak moc nadšená jsem z toho byla. Takže jsem se vydala na velký nákup do drogérie, kde jsem nakoupila všechno možné a pustila se do čištění. A výsledek? Plíseň vs. já 1:0. Fakt mě to naštvalo, protože nejenom, že to byly utracené peníze, ale i promrhaný čas. Takže přišel na řadu plán B. Sedla jsem si k počítači a začala hledat nějaké babské rady, jak už na plíseň vyzrát. Pročetla jsem toho tunu, vlastně jsem s počítačem na klíně u televize strávila celé odpoledne. Takže jsem se druhý den do toho pustila a leccos z toho vyzkoušela. A výsledek? Plíseň vs. já 2:0. Stupeň mojí naštvanosti se začal velice rychle zvyšovat. Když pominu to, že mi vadilo, že je to plýtvání času, tak mi samozřejmě nejvíc ze všeho vadilo, že se mi plíseň nikdy nepodařilo úplně odstranit. A zůstat to tam samozřejmě nemohlo.

Takže bylo načase vyzkoušet nějakou úklidovou firmu. Tak jsem si opět sedla k televizi s počítačem a nějakou hledala. Přečetla jsem mraky recenzí na úklidové firmy a referencí, až jsem narazila na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstranění plísní Praha. Měla opravdu vynikající ohlasy, takže jsem si řekla, že to vyzkouším, že teď už za zkoušku nic nedám. Sice nebyli zrovna nejlevnější, ale ručilo za ni na internetu tolik lidí, že jsem si řekla, že to bude určitě menší risk než osvědčené prostředky z drogerie, které ještě ten den skončily v popelnici. Takže jsem jim zavolala a domluvila se s nimi na termínu a ostatních detailech. V domluvený den přijeli a pustili se do toho. Na místa, kde byla plíseň, prvně dali desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky prý aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. A výsledek? Plíseň vs. A SERVIS LIPKA 0:1.

Konečně jsem dala plísni definitivně sbohem. A řeknu vám, že to loučení ani trochu nebolelo. Jsem ráda, že jsem se obrátila právě na tuto úklidovou firmu. Sice jsem prvně nechápala, jak se jim to povedlo, ale potom jsem si zašla na jejich webové stránky a něco si o tom jejich nátěru LSG proti plísním začala hledat, abych věděla, co na těch zdech mám (protože jsem si to rovnou pro jistotu nechala dát všude, abych s tím už neměla žádné problémy). LSG je nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému stoprocentně zbaví. A firma A SERVIS LIPKA zajišťuje kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Záruku tato firma na nátěr garantuje minimálně 2 roky.

Nebudu dělat chytrou, tyhle informace mám z jejich stránek. Ale co je nejpodstatnější – funguje to. Plíseň je konečně pryč a já už se s tím nemusím otravovat. Takže pokud máte problémy s plísní, určitě vám doporučuji se obrátit na tuto úklidovou firmu, protože určitě nešlápnete vedle. Jejich zaměstnanci jsou navíc moc milí a ochotní, takže budete mít co dočinění jen s příjemným vystupováním. Při své práci neudělali nikde žádný nepořádek. Prostě to byli skuteční profesionálové nejen ve své práci ale i v chování. Takže pokud by někomu vadila cena jejich služeb, tak jediné, co na to můžu říct, že mu přeji štěstí při hledání takové kvality a skvělých zaměstnanců za menší ceny.

 

Chcete si vyčistit stříbro? Zde jsou tipy jak na to

Vzhled zčernalých šperků se nelíbí snad nikomu. Ale na druhou stranu není nutné je hned házet do koše. Jejich čištění je totiž poměrně jednoduchá záležitost. Možností je spousta, některé způsoby jsou velmi šetrné, jiné zase rychlé a účinné. Stačí si jen vybrat.

K nejpopulárnějším asi patří využití Coca-coly. Obsahuje kyselinu fosforečnou a citrónovou, která dokáže rozpustit nejen vaši zubní sklovinu, ale i stříbrné šperky. Stačí, když jej na pár minut do tohoto nápoje namočíte a poté vodou umyjete a otřete.

54016312 - housewife from cleaning service cleans carpet with vacuum cleaner

 

Dalším skvělým pomocníkem, který také naleznete ve vaší kuchyni je kypřící prášek, jedlá soda nebo sůl. Dno hrnce vyložíme alobalem a poté zčásti naplníme horkou vodou, do které dáme rozpustit lžíci jedlé sody, kypřícího prášku nebo soli. Šperky v roztoku máčíme 30min a poté omyjeme a osušíme. A černota ze šperků zmizí.

Dále také můžete vyzkoušet čištění pomocí pasty a zubního kartáčku. Černotu vyčistí, ale není to už tak šetrný způsob. Povrch šperku totiž obrušuje a znehodnocuje. Proto je lepší vyzkoušet předchozí postupy. Tyto vychytávky vám zaručeně pomohou očistit vaše šperky a jedná se o takzvanou „babskou“ radu, kterou se hodí znát. Ale není moudré experimentovat se vším. Například s čištěním koberců. Pokud máte špinavý a zanesený koberec, je rozumnější přenechat to odborníkům z A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 3. Čištění koberců provádějí pomocí strojového kotoučového čištění, které spolehlivě a zároveň šetrně vyčistí váš koberec a zároveň zničí veškeré bakterie a příjemně ho provoní.

 

 

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *