BYT

Moderní bydlení je spojeno také s osvětlením

Rekonstrukce bytu nebo domu zahrnuje spoustu úprav, které je třeba dobře promyslet, aby celý projekt byl dokonalý a takový, ajyký jsme si představovali. Mnozí dávají větší váhu výběru vhodné podlahy nebo barvy na stěnách, ale nesmíme zapomenout ani na osvětlení.

Osvětlení místnosti může výrazně ovlivnit celkový dojem z místnosti. Proto musí být výběr osvětlení pro každou místnost proveden velmi odpovědně. Nemusíme se upínat jen na stropní světlo, ale můžeme využít i lampy, stolní lampičky a podobně. Zlepšíme tak celkové osvětlení místnosti, zvýšíme potřebný vizuální efekt. Díky správnému osvětlení je každý byt útulný a pohodlný. Správné osvětlení lze místnost obytné nebo průmyslové budovy přeměnit k nepoznání. Můžeme také využít slevy na svítidla, což nám pomůže trošku zmenšit rozpočet při rekonstrukci.

Každá místnost tedy potřebuje svůj úhel osvětlení. Například koupelna, která je prakticky nejmenší místností v bytě a většinou bývá bez oken, potřebuje opravdu dostatek světla. Tady ale máme možnost si doslova tošku pohrát s osvětlením. Není nutné se držet jen stropních svítidel. Můžeme mít osvětlení také nazrcedlech, na skříňkách nebo dokonce i ve sprše. Moderní jsou dokonce LED pásky, které dodávají dokonalý efekt, protože mohou být i v barevném provedení. Ovšem musíme se mít při výběru osvětlení na pozoru, protože světla do koupelny musí splňovat určité podmínky pro bezpečnost. Jde o vlhké prostředí a tak hrozí zde skrat elektrického vedení. Proto bychom se o takových technických věcech měli poradit s odborníkem.

Osvětlení v interiéru je tedy velmi důležité. Navíc díky stále rostoucí rozmanitosti dostupných stylů se nebere jen úvaha o kvalitě světla, ale také tvar a styl. Navzdory velkému výběru stylů se klasika stále neztrácí. V přirozeném světle vypadají barvy doslova šťavnatější a bohatší, večer se ztrácí jas a barvy vypadají vybledlejší. Pokud tedy potřebujeme větší osvětlení v místnosti, přidejme stojící lampu do pokoje. Můžeme zútulnit interiér také světlem teplé barvy, kdy převládá žlutý odstín. Takové světlo je vhodné do obývacího pokoje nebo dětského pokoje. Studený odstín je vhodný spíš do kuchyně a pracovny.

Související příspěvky

Vzhled i bezpečí schodiště díky zábradlí od AL ZABRADLI

redakce

Kuchyně na míru: Prvotřídní kvalita s láskou

redakce

Prostor pro kreativní nápady musí dýchat

redakce