BYT

6 tipů, jak vybírat matraci, když máte nadváhu

Více kil s sebou přináší větší zdravotní problémy. Bojujte proti nim pohybem, správným držením těla i kvalitní matrací.

 

Běžné matrace většinou dlouhodobě nezvládnou zvýšenou zátěž, proleží se a neposkytují zádům dostatečnou oporu. Ranní vstávání je pak bolestivé a problémy se zády se zhoršují.

S kvalitními matracemi ale nic takového nehrozí. Naopak mohou od problémů se zády ulevit. Jejich výběru byste proto měli věnovat dostatek času a pozornosti. Přinášíme 6 tipů, na co se při vybírání zaměřit.

  • Hledejte označení XXL

XXL matrace jsou navržené přímo pro osoby s vyšší hmotností. Nemusíte se tedy bát, že by nepočítaly s pár kily navíc.

  • Zabývejte se stabilitou, odolností a ortopedickými vlastnostmi

Tyto vlastnosti jsou u XXL matrací nejdůležitější. Ovšem pozor, odolnost neznamená, že by matrace musela být tuhá. Moderní technologie už tento mýtus dávno vyvrátily. I s nadváhou si tedy můžete dopřát měkké poležení a přesto mít jistotu, že má vaše páteř potřebnou oporu.

  • Nepodceňujte výběr roštu

Kvalitní matrace patří na pořádný rošt a u XXL matrací to platí obzvlášť. Pokud se totiž pod sebelepší matrací zdeformuje rošt, jsou její vlastnosti k ničemu. Vybírejte proto stabilní a zesílené rošty.

  • Zaměřte se na pěny

Ideálním materiálem pro XXL matrace jsou nejrůznější pěny. Například luxusní matrace Curem je vyrobena z mimořádně elastické líné pěny CuremfoamTM. Skvěle se tak přizpůsobí vašim křivkám a odolnost jí přitom zajišťuje robustní jádro ze studené pěny.

  • Hledejte chytrá řešení

Podaří se vám zhubnout. Za půl roku vám přestane vyhovovat zvolená tuhost matrace. Nic se ale neděje, pokud máte chytrou matraci Hypnos. Má dvě ložné plochy různé tuhosti a nyní si ji můžete pořídit s 20% slevou.

  • Chtějte něco navíc

Investice do XXL matrace se vyplatí stejně jako každá jiná investice do zdraví. Když si ale pořídíte matraci Curem nebo Hypnos, dostanete navíc polštář. U mnoha dalších modelů zase platí akce 1+1 zdarma nebo doprava zdarma.

Související příspěvky

Sample Sites

redakce

Stavíme sprchový kout – jak postupovat?

redakce

Potřebujete najít byt v Praze? Nechte si poradit a vybírejte u profesionálů

redakce