BYT

Sklo, stavba, interiér

Společnost mija – therm, s.r.o., ze Šumperka,  tradiční výrobce celoskleněných konstrukcí a prvků pro  interiéry i obvodové pláště budov, představuje pro  rok 2010 některé zajímavé novinky v sortimentu, kterými rozšiřuje své výrobní možnosti.

 

Jednou z nich je kupříkladu  řízeně průhledné sklo. Toto sklo je vyráběno jako VSG sklo se speciální folií, která umožňuje změnu průhlednosti skla od skla čirého po sklo průsvitné – neprůhledné, při zachování stejného prostupu světla. Umožňuje tak vytvořit soukromí v jednací místnosti pomocí jediného stisknutí vypínače, zajistí denní světlo a v neposlední řadě umožňuje vytvoření projekční plochy pro dataprojektor. Skla lze vyrábět do formátu 1200x2600mm s možností stanovení přípojného bodu.  Tento systém umožní i v lékařských, lázeňských a hotelových provozech odbourat žaluzie, které zachycují prach a nečistoty a mimo jiné má tento materiál bezkonkurenční antibakteriální vlastnosti. Jeho využití  tedy nabízí nepřeberné možnosti.

Další novinkou, která patří mezi elektricky ovládané folie je tzv. LED folie – kde skla s takto osazenou folií vytváří prosvětlení přístřešků, zábradlí, nábytkových stěn, výtahových šachet a mnoha dalších prvků s možností návrhu barevnosti, prostorového umístění a intenzity světla. Architekti tak dostávají k dispozici velmi variabilní systém nasvětlování a změny průhlednosti skla. Vznikají tak možnosti členění a nasvícení prostoru, který vytváří působivé soliterní prvky a náladu prostředí.
{phocagallery view=category|categoryid=32|limitstart=0|limitcount=0}
Novinkou k doplnění našich služeb v oboru celoskleněných dveří jsou obložkové hliníkové zárubně s montáží do stavebního otvoru i na různou šíři příček.
Nemohu zde opomenout ani designové skleněné a ocelové el. Radiátory, které dokáží již sami o sobě ozvláštnit interiér, skleněná italská umyvadla a v nepslední řadě skleněné krby bez nutnosti komína.
Samozřejmostí potom jsou klasické systémy pro celoskleněné skládací i posuvné dveřní dělící stěny, posuvné dveře do stavebního otvoru a na stěnu, fasády, přístřešky a další prvky, které do dnešní moderní výstavby dozajista patří a jejich využití je zde opravdu široké, moderní a zajímavé.

V našem výrobním programu je  možnost počítačem řízeného nanášení barev na skla před kalením. Tento nový, v České republice ojedinělý, postup umožňuje vyrábět smaltovaná skla s potisky dle předloh s vlastnostmi smaltu.

Pro umělecké záměry je možné využití technologie nanášení barev na bázi nanotechnologie. Tyto barvy umožňují dodatečně, po instalaci příček …, vytvářet jakákoliv díla a obrazce pouhým nanášením houbičkou. Získaný povrch je nestíratelný.

Dalším neopomenutelným bodem našeho výrobního programu je možnost nasvícení skla i soliterních prvků diodovými pásky. Vyrábějí se s různou intenzitou svítivosti a možností barevného nasvícení včetně proměnlivých barev.Tento systém je rovněž využitelný pro nasvícení pochůzích podlah a tanečních parketů, či skleněných podhledů, které vám firma MIJA-Therm, s.r.o. nabízí.

Na fotografiích uvedených na našich internetových stránkách jsou prezentovány realizace z poslední doby. Představují  užití skla jako prostředku pro transparentní dělení prostoru,  jako komunikačního prvku, zábradlí,  materiálu na fasády a výkladce. Vznikají tak velmi současné interiéry s dokonalým propojením prostoru, jeho prosvětlením a novým designem s vysokou estetickou úrovní.

Technici společnosti aktivně spolupracují s architekty na technickém řešení navržených záměrů, a snaží se tak naplnit bezezbytku požadavky architekta na výraz a barevné ladění prostoru.

Účastníme se tak na projektu od fáze projekčních prací až po vlastní realizaci. Tato spolupráce se v poslední době osvědčila na akci bytové domy „PRAGUE Marína“, rozpracováno na lávce v Prachaticích, akce Hlavní nádraží v Praze (skleněné dělící stěny cca 1500m2), Philadelphia Praha, OC Myslbek Praha, OC Tesco Zlín, Residence Vodrážka, Harrachov a další.

Naše možnosti a ukázky realizací si je možné prohlédnout i na www.mija-t.cz nebo ve vzorkové prodejně, kde jsme Vám k dispozici v pracovní dny na adrese Bludovská 10, Šumperk,

e-mail: sveda@mija-t.cz

tel. 583 214 921
777 031 000

Související příspěvky

Hledání bydlení v Praze nebylo nikdy snadnější

redakce

Štíhlá řada dřevěných krytin Kährs Linnea do prostor s omezenou konstrukční výškou

redakce

Řešení, která vám nejen ušetří náklady za vodu

redakce