INSPIRACE ZAHRADA

Jaký materiál zvolit pro zahradní přístřešek? Jednoznačně dřevo!

Chcete si v létě užít na zahradě co nejvíce volných chvil a relaxace? Jestli ano, tak je zapotřebí na zahradě postavit přístřešek, který bude postaven přímo pro tyto účely a zajistí dostatek stínu pro všechny. V takovém případe máte možnost volby, zda postavíte přístřešek zděný nebo ze dřeva. Na zahrady se hodí přírodní materiály, které nijak nebudou rušit vzhled zahrad a naopak ještě zvýší jejich eleganci. Přikláníme se tedy jednoznačně ke dřevu.

 

2 základní možnosti – pergola nebo altán

U dřevěných staveb na zahradu pro volné chvíle a relaxaci rozlišujeme 2 základní druhy staveb. Jedná se o přístřešky v podobě pergol nebo altánů. Oba druhy jsou vyrobeny z masivních dřevin, nabízí dostatek prostoru pro posezení více osob a možnost usazení třeba grilu. Pergoly jsou určeny spíše pro praktické účely, a je nabízeno opravdu velké množství typů. Altány naopak kladou větší důraz na design. Jejich součástí není jen klasická dřevěná konstrukce, ale i designové prvky.

 

I pergoly volně a zahradě

Pokud se rozhodnete pro přístřešek v podobě pergoly, která bude stát na volné zahradě, máte možnost výběru hned z několika variací. Díky možnosti vyztužení konstrukce mohou pergoly dosahovat opravdu velkých rozměrů pro posezení více osob. Vybírat je možné pergoly se sedlovou, nebo s pultovou střechou. Záleží na vašich potřebách a představách. Specializovaní výrobci v této oblasti nabízí oba druhy.

 

Nemáte terasu? Pergoly ji vytvoří

Pergoly ale nemusí být postavené jen na volném prostranství zahradu u rodinných domů. Mohou posloužit i jako terasa. Existují totiž typy pergol ke stěně domu. Jedinou konstrukcí tak můžete vytvořit terasu u rodinných domů, u kterých se s terasou při výstavbě nepočítalo. Stačí vybírat u správného výrobce.

 

Kompletní nabídku dřevěných zahradních staveb z kvalitního dřeva najdete na www.domky-delta.cz.

 

 

Související příspěvky

Bazénová sezóna se blíží, 5 tipů pro odzimování bazénu

redakce

Sestavte si dveře dle vašeho přání

redakce

Vytvořte si elegantní zastíněnou terasu s pomocí pergoly u stěny domu

redakce

1 komentář

Helena Hor 24. 8. 2015 at 16:10

Jaký materiál mi doporučíte na zahradní nábytek? Osobně přemýšlím o umělém ratanu ( http://www.teak-shop.cz/ ), ale nemám s ním zkušenosti. Díky!

Diskuze je uzavřena.