ZAHRADA

Báječné léto na terase – co byste neměli opomenout?

Proč je terasa důležitou součástí domovů a jak ji můžete udržovat jako novou co nejdéle? Vyzkoušejte několik tipů, jak si léto na terase opravdu užít.

Terasa zejména v posledních letech nepatří právě k nejlevnějším parádám domů a bytů. Navíc je permanentní, takže může trvat opravdu dlouho, než se s drahou polovičkou shodnete na volbě materiálu, vzezření, rozložení a celkové funkčnosti.

Líbí se vám více dřevo, beton nebo dlažba? Který materiál nejlépa odolá dětkým oslavám i pořádně rozjetým grilovačkám? Nebo bude sloužit jen jako koutek pro relax, čtení a opalování? Příjemné je, že i starší terasu si můžete předělat k obrazu svému podle toho, jak se vám změnily priority.

Otevřený prostor pro potěchu celé party lidí? Nebo deštu vzdorná oáza klidu? Nebo všechno dohromady? Ať už se oddáváte výběru terasy nebo jste již hrdým majitelem či majitelkou, je dobré si dát pozor určitě na jednu věc.

Terasa během teplého počasí v podstatě nahrazuje obývací pokoj či jídelnu a stává se centrem veškerého dění – a to ať už je slunce nebo déšť. Zatímco někteří na terase čerpají pohodu, odpočinek a čerstvý vzduch – jiní zde pořádají jásavé oslavy, nezapomenutelné grilovačky a příjemná posezení pro návštěvu.

Na co byste ale opravdu neměli zapomenout je fakt, že terasa během roku podléhá dešti, šlápotám i rozlitým tekutinám. Vytírání většinou není dostatečným řešením, ale můžete její krásu skutečně snadno udržet celkem snadno.

Takže pokud chcete nechat svou terasu, okolí bazénu a chodníky opravdu zazářit, budete muset sáhnout po preciznějším čisticím pomocníkovi, se kterým máte hotovo rychle a bez drhnutí.

Mrkněte, jak je čištění terasy snadné:

 

Seznamte se s aku čističem teras Kärcher PCL 3-18, který vám pomůže s důkladným, šetrným a bezproblémovým odstraněním mechu, šedého filmu a dalších nečistot. Stačí zapojit baterii, zahradní hadici a spustit zařízení. Integrovaný systém rozvodu s tryskami a válcové kartáče v jednom tahu čistí a myjí, a to i podél okrajů. Po celou dobu úklidu si můžete regulovat tlak vody podle potřeby a podle materiálu podlahy. Navíc vás nelimitují žádné kabely. Díky tomu se nemusíte bát umýt kromě terasy i okolí bazénu, či chodník.

Práce vám půjde pěkně od ruky a budete moci svou terasu udržovat podle svých představ po celý rok. Zajímají vás další pomocníci Kärcher? Podívejte se na www.karcher.cz.

Související příspěvky

Nadzemní plastové bazény těch nejlepších kvalit

redakce

Dřevěný altánek od Delta Svratka dodá eleganci každé zahradě

redakce

Není plot jako plot

redakce