ZAHRADA

Plánujete na zahradách betonovou dlažbu, ale bojíte se jejího znečištění?

Jako podlaha pro terasy, pergoly, zahradní posezení, dlažba u bazénu nebo na zahradní chodníky se nejvíce hodí využití betonových dlažeb. Beton je typický svou pevností, rychlou realizací, odolností proti působení vnějších vlivů a působí elegantně. Bohužel je tu jedna nepříjemná skutečnost. Betonové dlažby se lehce špiní a velmi špatně čistí. Zejména od mastných skvrn, skvrn od kávy i od dalších druhů tekutin, které v sobě nesou barviva. Takových znečištění bohužel u zahradního posezení hrozí opravdu hodně. Jak to vyřešit?

 

Nezkoušejte provizorní řešení, ale dlažbu, která se nešpiní

Někteří betonovou dlažbu po pokládce opatří povrchovou impregnaci. Impregnace by měla snížit nasákavost materiálu a usnadnit čištění. Impregnace se ale nedostanou přímo do struktury dlažby, jen na její povrch. Vlivem teplotních rozdílů, chůze po dlažbě i působením času se impregnace postupně ztrácí a je třeba jí obnovovat. I ochrana betonové dlažby se ale dá vyřešit efektivně a dlouhodobě. I na našem trhu se dají totiž najít produkty, které jsou už z výroby opatřené ochranou proti skvrnám.

CPP 20154

Novinku zavedla společnost CS-BETON

Jako jednoho z předních dodavatelů v této oblasti bychom na evropském trhu mohli označit společnost CS-BETON. Ta totiž začala již před lety vyvíjet systém ochrany betonových dlažeb před zašpiněním a skvrnami. Tento systém není založen na povrchové impregnaci jednotlivých dílů, ale začíná už samotným dodáním potřebných látek do betonové směsi. Takto byla vyvinuta dlažba s ochranou CSB – CLEAN PROTECT.

CPP 2015 

V dalším roce zdokonalením této technologie vznikla ochrana CSB – CLEAN PROTECT PLUS

Touto úpravou výrobního postupu ochrany dlažby, dosahuje ještě vyššího stupně odolnosti a zejména pak trvanlivosti. Nese název CSB – CLEAN PROTECT PLUS. Dlažby s touto ochranou dokáží bránit vzniku skvrn na dlažbě, ochrání před špínou a znečištěním, odpuzují vodu a brání vzniku mechů, snadno se čistí, dosahují výraznějšího probarvení a jsou vysoce chráněny proti vyblednutí barev následkem UV záření.

Související příspěvky

Kristalon najde své využití všude

redakce

Moderní betonové ploty jsou přitažlivé, odolné a rychle postavené!

redakce

Zahradní architektura v jedinečném stylu

redakce