Search

Vyzrajte na sucho – pořiďte si samozavlažovací květináče!

Samozavlažovací květináče už dnes nejsou žádnou novinkou na trhu, přesto se najde pár jedinců, kteří je zavrhují. Nutno podotknout, že zcela zbytečně. Nabízí totiž oproti klasickým obyčejným květináčům a truhlíkům chytré řešení a spoustu výhod. Zásadní plus je dostatek vody pro rostliny i v době vaší nepřítomnosti. Rostliny totiž potřebují odtok vody. Máte-li klasický květináč a drenážní otvory nevytvoříte, květina se utopí. Opatříte-li běžný květináč otvory, téměř všechna voda vám odteče. Tyto starosti u samozavlažovacích květináčů odpadají. A to není vše!

 

Plastia myslí na všechno

Plastia květináče a truhlíky jsou navíc  opatřeny vložkou, která působí jako přepad mezi vodou a zeminou.  To zaručuje, že rostlinky nebudou nikdy stát v přemokřelé půdě, která způsobuje úhyn kořenů. Pokud do samozavlažovacího květináče sázíte malé a drobné květiny, prvních pár týdnů polévejte substrát shora, neboť rostliny si ještě nedokážou slabými kořeny vytáhnout vodu z květináče. Chystáte se na dovolenou a řešíte otázku květin? Nechcete, aby vaše bohatá květinová dekorace na zahradě, balkoně či terase přišla vniveč? Pak je samozavlažovací systém tím pravým pro vás! Do květináčů se vleze výrazně větší množství vody než do běžných nádob a tím zajistíte rostlinkám dostatek vody i během víkendu, kdy jste mimo domov. Bohužel, ani samozavlažovací truhlíky nevyřeší několikadenní třicetistupňová horka, která vyžadují i denní zálivku, pouze vám oproti klasickému zalévání prodlouží interval mezi zaléváním, takže místo každého dne budete moci dolévat obden, popřípadě méně. Nezapomínejte také na to, že samozavlažovací květináče s přepadem jsou ideálním řešením i v deštivém počasí, kdy vaše květinky nejsou pod střechou.

 

Investice, která se vyplácí

Možná se ptáte, zda se vám vůbec vyplatí investovat do nových květináčů se samozavlažovacím systémem. Sami zvažte, zda chcete mít bohaté květy, zdravě vypadající listy a rostlinky po celou sezónu. Některé rostliny nevyžadují vlhkost a v čem je budete pěstovat je tedy bezpředmětné. Oproti tomu jiné rostliny milují mokřejší zeminu. Tady už je pak nákup samozavlažovacích květináčů na místě. Dnes je už nabídka těchto květináčů a truhlíků tak bohatá, že je pořídíte za skvělé ceny a navíc svým vzhledem zpestříte interiér i balkon, zahradu či terasu
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *