TIPY

Proč bydlet v dřevostavbě?

Trendem posledních let je život v domě ze dřeva. Tuto možnost využívá stále více a více lidí, kteří přicházejí na nesporné výhody takového způsobu bydlení. Dnes si proto dřevostavby společně představíme a uvedeme si rozumné důvody, proč je vlastně výhodné v dřevostavbě bydlet.

 

Bydlení dostupné za krátkou dobu

Jedním z hlavních důvodů pro pořízení dřevěného domu je krátká dodací lhůta. Dřevostavbu je totiž možné postavit až překvapivě rychle. Vlastní dům můžete mít postavený v řádu několika málo měsíců, zatímco klasický zděný dům byste budovali více než jeden rok. To je způsobeno zejména modularitou některých dřevostaveb, které jsou tvořeny z předen připravených dílů, jež stačí pouze sestavit dohromady. Jeden z takových rychlých systému nabízí firma STEICO.

 

Dřevostavba vám ušetří nemalé částky

Další velkou devízou je fakt, že bydlení v dřevostavbě je nízkoenergetické. Dřevo má totiž velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, díky čemuž ušetříte nemalé částky za vytápění a další energie. Tento typ stavby se energetickou náročností přirovnává k pasivním až k nulovým domům, které představují naprostou špičku v úsporách financí. Díky skvělým vlastnostem dřevovláknitých izolací můžete mít tloušťku stěny jen něco málo kolem 37 cm.

 

Dům jako každý jiný

Mnozí lidé mají však k dřevostavbám stále odpor, a to i přes jejich nesporné výhody. Někteří argumentují nízkou odolností v případě horšího počasí nebo nánosů sněhu. Tyto obavy jsou však naprosto zbytečné, neboť i dřevostavby musí splňovat přísné statické normy. Díky moderní izolaci v nich také můžete bydlet po celý rok, takže se více než vyrovnávají obyčejným zděným domům. Dřevostavba může mít vzhled zděného domu. Omítkový systém pro dřevostavbu je běžnou záležitostí. Avšak oproti zděnému domu disponuje ještě jednou výhodou, a to šetrností k životnímu prostředí. Dům je totiž plně recyklovatelný a tím pádem ušetříte matce přírodě nemalou část námahy. Uhlíková stopa je daleko menší.

Pokud tedy uvažujete o vlastním bydlení, rozhodně se nezapomeňte poohlédnout po opravdové dřevostavbě, kde jsou využity např. dřevovláknité izolace STEICO. Její nesporné výhody jistě stojí za promyšlení.

Související příspěvky

Víte, jak vybrat vodoměr? My ano

redakce

Ceny rekreačních nemovitostí klesají, někde až o desítky procent

redakce

Co dělat, když na ucpaný záchod nepomůže ani těchto 5 rad

redakce