Search

Na co se soustředit při rekonstrukci bydlení

Rekonstruujete váš dům či byt a rádi byste načerpali inspiraci nebo chytré rady jak na to? Pak si přečtěte dnešní článek o tom, na co se soustředit při rekonstrukci bydlení, ve kterém se zaměříme na podlahy!

Podlaha by měla plnit hned několik funkcí. Musí být odolná, trvanlivá, bezpečná, a také by se měla snadno udržovat a izolovat teplo. Měla by být vyrobena z kvalitních materiálů, nutnou podmínkou je i správná pokládka podlahy. Pokud takovouto podlahu vyberete, můžete se již navždy rozloučit s vrzající či prohnutou podlahou, která by vám jen kazila požitek z domácí pohody. Jak ale správně vybrat, když je na našem trhu nabídka různých podlah tak široká?

 

Plovoucí podlaha

Plovoucí podlahy jsou velmi oblíbenou podlahovou krytinou. Oblibě se těší především díky své odolnosti, snadné údržbě a jednoduchosti při pokládce. Plovoucí podlaha se nelepí, snadno se rozebírá i pokládá a vybírat můžete ze široké škály motivů a vzorů plovoucí podlahy. Do interiéru si můžete také zvolit určitou zátěžovou třídu plovoucí podlahy i s podložkami, které snižují hlučnost. Nevýhodou plovoucích podlah je tvrdší a chladnější povrch.

 fortelock-0247

Korková podlaha

Možná, že byste korkovou podlahu neoznačili za královnu podlah, ale vlastnosti, které má, ocení úplně každá místnost v domě. Při nákupu korkových dlaždic dávejte pozor na tloušťku korku, měl by být alespoň 4 mm tlustý. Korková podlaha je velmi odolná, nejdou na ní vidět žádné skvrny nebo flíčky a bude sloužit jako dobrý tepelný izolant. A pokud si myslíte, že se v dnešní době vyrábí korkové podlahy s jedním univerzálním vzorem, jste na velkém omylu. Vybírat si můžete i z imitací dřeva v různých odstínech, které působí velmi elegantně, a přesto stále mají skvělé vlastnosti korkové podlahy.  Korek je měkký, pružný, teplý a chůze po této podlaze není hlučná. Navíc se jedná o přírodní materiál. Pokud plánujete mít korkovou podlahu na frekventovaných místech, připravte se potřebu občasných oprav.

 

Nezapomínejte na garáž

Pustili jste se do rekonstrukce od podlahy po celém domě a nechybí ani garáž? Pak vám poradíme, která podlaha bude nejlepší právě do těchto prostor! Pro své jedinečné vlastnosti, vysokou odolnost a nenáročnost na údržbu je do garáže doporučovaná betonová podlaha nebo dlažba, která je připravena na vysokou zátěž. Zátěžová dlažba do garáže se bude ve vaší garáži skvěle vyjímat, hodí se ale i do sklepa a užitkových nebo pracovních prostor.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *