TIPY

Oběhová čerpadla jsou nezbytnou součástí mnoha moderních rodinných domů

Na trhu se dnes lze setkat s celou řadu variant čerpadel, která nacházejí uplatnění nejen v průmyslovém odvětví, ale stále častěji se stávají důležitými pomocníky v běžných domácnostech. Zatímco klasická tepelná čerpadla jsou určena k získávání levné energie pro vytápění a ohřev objektů, svůj smysl má i pořízení takzvaných oběhových modelů.

V čem tkví kouzlo oběhových čerpadel?

Pakliže například doma používáte podlahové topení, případně radiátory, v nichž cirkuluje voda skrze topnou soustavu, je nutné zajistit její pravidelný průtok v dostatečném množství a pod určitým tlakem. Právě k tomu vám poslouží oběhové čerpadlo.

Oběhová čerpadla na ústřední topení jsou tedy nástrojem, díky němuž si doma zajistíte maximální tepelný komfort za každého ročního období. Vytápění pomocí radiátorů a podlahového systému je pak rovnoměrné, nedochází ke zbytečným výkyvům v jednotlivých částech. Tím se zároveň snižuje spotřeba energií a neplýtvá se vodou, respektive nevzniká její přebytek. Vždy je však nutné zvolit oběhové čerpadlo s patřičným výkonem, a to zejména vzhledem k velikosti topné soustavy.

Prodej, montáž a servis od zkušené firmy

Nová oběhová čerpadla v tuzemsku nabízí společnost Lukast, o níž se dají detailní informace najít na stránkách www.lukast.cz. Na tento typ přístrojů, ale také na elektromotory, ventilátory, průmyslová míchadla, bioplynové stanice, bazénová čerpadla a řadu dalších zařízení se specializuje již od roku 1991, tudíž může nabídnout bohaté zkušenosti. Kromě prodeje a montáže zcela nových zařízení provádí také opravy a servis starších modelů, s nimiž jejich majitelé z nějakých důvodů nejsou spokojeni, případně se na těchto zařízeních objevují nějaké závady, což vede ke snižování jejich účinnosti.

V rámci spolupráce vám zmíněná firma vybere optimální řešení na míru. Důraz se klade nejen na samotný typ topného systému, ale také například na plochu podlahového vytápění, potažmo počet radiátorů. V neposlední řadě se bere ohled na výtlačnou výšku čerpadla, aby bylo schopné přivádět vodu v potřebném množství a pod ideálním tlakem do všech částí objektu.

Související příspěvky

Řezací nástroje jsou povinnou výbavou každého řemeslníka

redakce

Kultura OPEN AIR

redakce

Větrat je opravdu důležité. Víte proč a děláte to správně?

redakce