TIPY

Kde získat odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení?

Úmrtí blízkého člověka je vždy náročným životním okamžikem. Musíte se vyrovnat se ztrátou milovaného člověka a obvykle nemáte náladu řešit formality, mezi něž patří i dědické řízení. Zbyla-li po vašem blízkém člověku nemovitosti, je nutné obstarat si odhad nemovitosti pro dědické řízení. Kde ho vzít?

V dřívějších dobách musel odhad pro dědické řízení zpracovat soudní znalec. Dnes už to není nutné, můžete využít služeb realitní kanceláře. Odhad nemovitostí pro dědictví nabízí například vyhlášená realitka RE/MAX Anděl. Jelikož ví, v jaké situaci se klienti v případě úmrtí blízké osoby nachází, snaží se proces co nejvíce zjednodušit.

Odhad nemovitosti při dědictví lze zpracovat i na dálku

Ideální samozřejmě je, pokud odhadce může nemovitost sám navštívit a vidět ji na vlastní oči. Pokud na to ovšem nemáte čas, nebo se necítíte na setkávání s cizími lidmi, není problém vše vyřešit na dálku. Stačí několik fotek a detailní popis situace, místa a stavu. Makléř si také může dohledat informace z katastru nemovitostí. Je co nejvíce samostatný, aby vás nemusel zatěžovat dalšími starostmi, když prožíváte náročné životní chvíle.

Vždy je dobré obrátit se na lokálního odborníka

Jakou realitní kancelář oslovit? Ideálně tu, jež působí přímo ve vaší lokalitě. Makléř věnující se dané lokalitě totiž velmi dobře ví, jak se pohybují ceny v oblasti, takže dokáže stanovit dobrý odhad nemovitosti.

Nezapomeňte ani na odhad ceny dalšího majetku

Ocenění nemovitosti pro dědické řízení je jedna věc, ale možná budete potřebovat i další majetek, typicky automobil nebo movitý majetek. Pro nacenění auta se můžete obrátit na rodinného automechanika, který vypracuje prohlášení s podpisem a razítkem. Alternativou je obrátit se na autobazar.

Odhad nemovitosti dědictví vyžaduje, avšak nemusí jít o složitou záležitost, když se obrátíte na zkušené profesionály. A stejně tomu je i s movitým majetkem.

Související příspěvky

Pojištění domácnosti a nemovitosti musíte průběžně aktualizovat. Nebo ne?

redakce

Nevíte, jak v zimě správně větrat?

redakce

Technický kámen – novinka, která stojí za to!

redakce