TIPY

Jak vybrat venkovní dlažbu

Terén na zahradě někdy potřebuje zpevnit. Ať už kvůli vjezdu, parkování, nebo jen místu pro posezení. Podle účelu můžete vybrat ať už klasickou zámkovou dlažbu, nebo třeba betonovou dlažbu. Jak vybrat vhodný materiál, jaké jsou výhody a kde hledat dodavatele, o tom se dočtete v tomto článku.

Klasická zámková dlažba

Zámková dlažba do sebe zapadá, uzamkne se, a tak se nejen dobře pokládá, ale také se jednoduše rozkládá. To se může hodit při úpravách pod dlažbou, když zde například vedou trubky, které je třeba čas od času opravit. Nevýhodou je, že se po čase propadává na místech, která jsou nejvíce zatěžována. Zámková dlažba je dostupná v široké nabídce barev i provedení. Přestože k sobě přesně dosedá, za čas zarůstá plevelem, proto je potřeba ji udržovat. Počítejte také s delší dobou stavebních prací.

Alternativy venkovní dlažby

Venkovní dlažby mohou být nejen kamenné a betonové, ale i plastové. Z recyklovaného plastu se vyrábějí zatravňovací dlažby. Jedná se o takový rámeček, který zaroste travou, a tak po čase není vidět. Dobře se udržuje, ale nemusí se hodit všude, přeci jen povrch není tak pevný. Zatravňovací však mohou být i betonové dlaždice. Jejich výhodou je vysoká odolnost. Lze ji aplikovat i v náročných terénech. Na druhou stranu je toto řešení poměrně nákladné.

Dodavatelé na pár kliků

Chcete si položit dlažbu sami, nebo raději zvolíte stavební firmu? V obou případech můžete velmi jednoduše využít portál Poptávej.cz. Stačí vám jen pár minut a nic víc. Služba je pro poptávající totiž zdarma a nezávazná. Vyplníte poptávkový formulář, kde uvedete, jaký materiál sháníte, případně, co od firmy očekáváte. Do poptávky doplníte rozměry a účel. Nezapomeňte ani na lokalitu. Díky tomu se vám ozvou dodavatelé z okolí. Vyberete si nejlepší nabídku na míru a dále už se domlouváte osobně.

Související příspěvky

Blíží se termín pro zaplacení daně z nemovitostí. Víte všechny potřebné informace?

redakce

Proč stavět na zelené louce, když se dají opravit zchátrálé objekty?

redakce

Zateplení stropu je velmi důležitým krokem pro úspory na energiích. Vsaďte na služby ověřené firmy

redakce