MIX OSTATNÍ

Jak převézt kola na dovolenou? Pořiďte si praktický střešní nosič

Kdo vlastní automobil, využívá ho nejen k přesunu osob z místa na místo, ale také k převozu předmětů. Když je zavazadlový prostor nedostačující, je nutné pořídit střešní nosič. Jaká je nabídka na trhu?

Střešní boxy jako praktické řešení úložného prostoru v autě

Můžete mít sebevětší kufr ve svém automobilu, stejně ale nepojme vše, jak byste potřebovali. Zvláště, máte-li doma čtyřčlennou rodinu a společně vyrážíte na letní nebo zimní dovolenou spojenou s cyklistikou a lyžováním. To se hned sejde dohromady několik zavazadel – tašek a kufrů. A co teprve lyže a kola, kolik zaberou místa. Vše je možné vyřešit jednoduše.

Střešní boxy neboli rakve jsou praktické a poměrně skladné. Záleží pochopitelně na tom, jakou velikost si zvolíte. Na trhu jsou k dostání modely s objemem od 220 do 550 litrů. Jeho výběr byste měli přizpůsobit velikosti vašeho automobilu, protože box by ho neměl přesahovat. Jinak by mohl bránit ve výhledu řidiči při jízdě, a způsobit tak nebezpečné situace.

Co by střešním boxům nemělo chybět?

V nabídce kamenných prodejen i internetových obchodů jsou střešní nosiče i boxy od známých značek – Thule, Hakr či Neumann, které patří k nejoblíbenějším. Důležitou podmínkou dobrého nákupu je hlavně to, aby byl box uzamykatelný, nejlépe centrálním zamykáním. Pak můžete nechat auto o samotě na parkoviště a jít se třeba najíst do restaurace. Nedílnou součástí boxu jsou střešní nosiče, protože box je třeba na střeše auta nějakým způsobem upevnit. Příčníky vybírejte podle značky a modelu auta, aby vám na něj dobře pasovaly.

Nosiče kol

Příznivce cyklistiky určitě zajímá, jakým způsobem mají řešit převoz svých bicyklů na kratší výlet či dovolenou. Nosiče kol na auto jsou pro tento případ ideální. Můžete je dát buď na střechu, a nebo ještě lépe na zadní dveře či na tažné zařízení, kde odpadá nutnost zdvihat těžká kola na střechu.

Související příspěvky

Čištění koberců v Praze. Jakou metodu zvolit?

redakce

Höhenarbeiten, Fassadenreinigung, Dachfenster-, Schaufensterreinigung Wien

redakce

Co koupit na Vánoce přátelům

redakce