TIPY

Imitace dlažby jako trend nebo výhodný krok?

Keramická dlažba dokáže okolní prostor vyzdvihnout a poskytnout mu patřičný ráz elegance. Dokonalého výsledku dosáhnete, pokud dokážete správně sladit typ dlažby a její barvu s daným konceptem a nepodlehnete chybným krokům při pokládce.

Přírodní obložení má své nezaměnitelné charisma, ovšem každý na tak vysokou investici nedosáhne a navíc je třeba počítat i s časově náročnější údržbou a pravidelnou renovací. Dlažby v imitaci dřeva, betonu nebo kamene přinášejí hospodárné řešení, které je navíc od originálu nerozeznatelné.

 

Dlažba v imitaci dřeva

Dlažba v imitaci dřeva od renomovaných výrobců je od pravého materiálu takřka k nerozeznání a vnáší tak do vybraného prostoru nádech pravé dřevěné podlahy. Kvalitní dlažba se od obyčejného typu pozná mnohem detailnější a propracovanější strukturou. Poznáte je podle patrné kresby žilkování, suků a zachycených letokruhů.

Kromě toho se taková podlaha snadno udržuje, jelikož stačí občasně vytřít nebo zamést a dokonce si skvěle rozumí s podlahovým vytápěním.

 

Dlažba v imitaci betonu

Dlažba v imitaci betonu se zhotovuje v několika barevných variacích a svým vzhledem se hodí do minimalisticky laděných interiérů. Pro své charakteristické vlastnosti se hodí i pro použití v exteriéru. Betonová imitace je mrazuvzdorná, odolává nadměrné zátěži a je tak vhodná pro každodenní užívání. Údržba je zde rovněž snadná a vystačíte si se zcela běžnými čistícími prostředky.

 

Dlažba v imitaci kamene

Práce s kamenem je těžká, časově náročná a vždy zatížena vysokou investicí. Keramická dlažba v imitaci kamene vás už po prvním prozkoumání přesvědčí o mimořádných kvalitách a je mnohem levnější. Kamenné obklady se vyrábějí ze sádry nebo betonu a setkáme se s nimi v interiéru rodinných domů i exteriérech. Z technického pohledu jsou betonové verze mimořádně odolné, žáruvzdorné i voděodolné. Imitace vyrobená ze sádry se hodí k dekorativním účelům v interiéru

Související příspěvky

Tekuté tapety nanesete stejně snadno jako štuk, nevěříte?

redakce

Zařiďte dětský pokoj útulně a zároveň prakticky

redakce

Čas vodních radovánek se blíží

redakce