Search

Zjistili jste vyšší výdaje na vytápění v zimě?

Zima je sice už dávno za námi a nyní máme starosti spíše s horkým a zároveň suchým počasím, ale právě nyní je správný čas na to, zhodnotit, jak si vaše domácnost v zimě vedla? Proběhlá zima se průměrem teplot řadila k těm mírnějším, i když ke konci udeřila v plné síle. Opravdu mrazivých dnů nebylo mnoho. Byly i přesto vaše výdaje na vytápění příliš vysoké? Kde hledat závadu?

 

Starší domy přichází o důsledné izolační vlastnosti

Bydlíte ve starším rodinném domě a máte vysoké výdaje? Jestli ano, budou tyto výdaje na jeho vytápění rok od roku větší, a to i v případě mírnějších zim. Bez účinného opatření budou příští zimu vaše výdaje na vytápění ještě vyšší. Zejména domy  bez tepelné izolace jsou zranitelné nejvíce. I v případě, že na takových domech byla dříve realizována izolace, ta časem ztrácí své účinky. Čím více tepla z interiéru unikne, tím vyšší bude nutnost vytápění a logicky stoupnou výdaje.

 

Jak nevyhazovat peníze zbytečně z oken?

Chcete zabránit tepelným ztrátám v zimním období, udržet vyprodukované teplo v místnosti a díky tomu snížit celkové výdaje na vytápění? Jaké jsou vaše možnosti? Možná vás napadne zateplení fasády, ale to je investice, která přesahuje více jak 100 000Kč, a než začne vydělávat, uběhne několik desetiletí. Dají se najít i mnohem efektivnější technologie a strategie zateplení domů. Mohou být podstatně levnější, ale jejich účinnost je pak vysoká. Když bráníme teplu unikat v místech, kde dochází k největším tepelným ztrátám – na stropech místností a půdách. Ideální variantou, jak zabránit tomuto teplu unikat je tedy zateplení stropů a půd.

 

Vyberte nejúčinnější technologii – tou je foukaná izolace

Půdy a stropy se dají izolovat nejrůznějšími materiály i technologiemi. Některé druhy izolací ale mají problém, aby vytvořily na půdě souvislou vrstvu izolačního materiálu bez jakýchkoliv mezer. Mezerami by stále unikalo teplo a investice by neměla až takové účinky. Mezi velmi efektivní řešení se řadí zateplení pomocí strategického postupu foukané izolace. Tato moderní technologie vytvoří na půdě ucelenou vrstvu izolačního materiálu, bez teplených mostů. Mezi největší specialisty na tento druh zateplení na našem trhu se řadí firma Foukané Izolace s.r.o.

Podrobnější informace o materiálech a samotné technologii najdete na www.foukaneizolace.cz.
Jeden komentář u “Zjistili jste vyšší výdaje na vytápění v zimě?

  1. Kamijo napsal:

    Doporučuju, pro nás dělal Maveizol http://maveizol.cz/ v Jižních Čechách. Náklady za vytápění výrazně klesly a to samé v létě za klimatizaci. Rozhodně v létě už nesmíme v podkroví jak v sauně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *