STAVBA

Venkovní sauna a hlavní zásady pro její výstavbu

Saunování jednoznačně patří k důmyslným očistným procesům celého organismu. Již staří Římané moc dobře znali účinky této smyslné metody a pravidelně se jí oddávali. Ještě donedávna bylo nutné navštěvovat veřejná místa, ovšem s postupem technologického pokroku se na trhu objevily mobilní sauny a společně s tím i možnost si vytvořit skvělé podmínky pro plně komfortní privátní odpočinek v kruhu rodinném. Také máte zájem si tento prožitek užívat bez ohledu na roční období nebo obsazenost oblíbeného wellness centra?

 

Co je to sauna?

Slovo sauna pochází z finského jazyka a používá se pro označení menší stavby, která se vytopí na požadovanou teplotu a následně se využívá k cílenému prohřátí celého organismu. Právě Finsko je považováno za kolébku saunování jako takového. Tato skandinávská oblast je saunováním přímo proslulá.

Technologický pokrok v této oblasti nám dovoluje si saunu zřídit třeba na vlastním pozemku. V případě, že disponujete potřebným prostorem na své zahrádce, nic vám nebrání v jejím zřízení a pravidelném využívání. Nedílnou součástí takové stavby jsou saunová kamna, která jsou označována za srdce celého systému.

 

Saunování na vlastní zahradě

Venkovní sauna je ve své podstatě malým dřevěným domkem postaveným přímo na vaší zahrádce. Nejlepším materiálem k výstavbě je kvalitní dřevo z masivu, ale může být i zděná. Základem takové sauny je pak rovný pevný základ, nejlépe z odizolované betonové desky.

V některých případech je možné zrekonstruovat i stávající zahradní domek bez řádného využití – tedy za předpokladu, že takový máte. Jakmile se stanete majiteli venkovní sauny, přistupte k dalšímu důležitému bodu a porozhlédněte se po skvělých doplňcích. Mohli by vás zajímat saunové doplňky a esence do sauny, kterými lze znásobit pozitivní působení na váš organismus.

V dnešní době se lze obrátit na skutečné odborníky a objednat si výstavbu venkovní sauny na zakázku.

Související příspěvky

Střešní folie Medifol P – ROOF a Medifol SUPREME přináší vysoký komfort

redakce

Hanu maze rite

redakce

Kam vyvést odpadní vodu? Přece do betonové jímky!

redakce