STAVBA

Tepelná izolace – K čemu je dobrá a jaké materiály se na ni používají?

Kvalitní a účinná tepelná izolace má za úkol chránit stavbu před působením vnějších teplotních rozdílů – tedy nejen proti zimě, jak se spousta lidí mylně domnívá, ale také proti teplu. Této ochrany je docíleno pomocí vytvoření tepelněizolační bariéry, která redukuje množství prostoupeného tepla skrze stěny, podlahy, stropy či střechy. V dnešní době se bez tepelné izolace už neobejde žádná nově vznikající stavba. Jejím vhodným výběrem a správnou aplikací lze dokonce zvýšit užitnou hodnotu celého objektu.

Materiály, které je možno díky nízké tepelné vodivosti použít:

  • Pěnové materiály
  • Nerostné materiály
  • Rostlinné materiály

Poslední zmiňovaná kategorie, zastoupená například celulózou nebo slámou, je však spíše otázkou minulosti. Nyní jsou nejhojněji využívány pěnové materiály (pěnový polystyren, pěnový polyuretan, extrudovaný polystyren atd.) a ty nerostné, kam se řadí zejména minerální vlna.

 

Expandovaný polystyren (EPS) jakožto záruka spolehlivé tepelné izolace

Minerální vlna patří mezi nejpoužívanější tepelné izolace u nás, zejména díky své nízké ceně a relativně vysoké funkčnosti. Největším fenoménem poslední doby je však expandovaný polystyren (EPS). Tento materiál má kromě výborných tepelněizolačních vlastností přednost i v tom, že je odolný proti vlhkosti a neváží téměř nic, což do značné míry ulehčuje manipulaci. Téměř samozřejmostí je pak jeho ekologická a zdravotní nezávadnost.

A kde je možné tento materiál zakoupit? Širokou nabídku materiálů pro tepelnou izolaci lze nalézt třeba ve stavebninách PRO-DOMA, které kromě bohatého sortimentu disponují i rozsáhlou sítí prodejen rozmístěných po celé České republice. V případě, že máte nějaké další otázky ohledně tepelné izolace, neostýchejte se zeptat. Ve stavebninách PRO-DOMA vám rádi odborně poradí.

Související příspěvky

Spotřeba polystyrenu roste i díky úsilí snižovat emise CO2

redakce

Stolové pily NORTON Clipper

redakce

Univerzálnosti OSB desek jistě využijete i na vaší stavbě!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.