STAVBA

Máte zájem o tradiční, ale přesto kvalitní dřevěná okna? My vám je nyní představíme!

Plastová okna v současné době doslova dominují trhu. Nahrazují klasická dřevěná okna a vyšší oblibě se těší i okna hliníková v moderním provedení. Ovšem moderní provedení oken se na každou stavbu prostě nehodí. Pokud máte vlastní roubenku, poloroubenku, klasickou dřevěnou chalupu nebo interiér zařízený v rustikálním stylu, hledáte spíše tradiční vzhled oken. Naštěstí se i v dnešní době taková okna dají u některých výrobců najít.

okna3

Nestárnoucí eleganci nabízí například špaletová okna

Doby, kdy špaletová okna byla součástí téměř každého rodinného domu a chalupy pomalu mizí. Typickým znakem špaletových oken jsou okenní křídla z vnější i vnitřní strany, která se mohou otevírat nezávisle na sobě. V prostoru mezi jednotlivými křídly se nachází dřevěná špaleta, proto špaletová okna. Tento druh oken, na rozdíl od moderních plastových, dřevěných i hliníkových oken, nabízí opravdu klasický vzhled s přirozenou elegancí.

 

Samozřejmě s potřebnými hodnotami izolace

V současné době je v oblasti bydlení kladen stále větší důraz na tepelně-izolační hodnoty všech stavebních materiálů a pro výplně stavebních otvorů to samozřejmě platí také. I technologie výroby špaletových oken proto musela projít značnou modernizací, aby byla okna schopná tyto nároky splnit. Výsledkem je, že špaletová okna v současnosti mohou disponovat koeficientem prostupu tepla Uw=0,9. Navíc může být i zvukový útlum v hodnotě 46dB a okna nezamrzají. Kde taková okna najít?

okna51

Na našem trhu je specialistou například Truhlářství Miček

V současnosti na našem trhu nenajdeme moc specialistů, kteří by se ještě soustředili na výrobu a vývoj klasických špaletových oken. To ale neznamená, že se nedají najít vůbec. Příkladem vysoce kvalitní firmy, působící v této oblasti je například Truhlářství Miček. Špaletová okna vyráběná touto firmou jsou z kvalitního, řádně vysušeného a opracovaného dřeva smrku, borovice, buku nebo dubu. Dosahují výše popsaných hodnot a přitom vypadají naprosto totožně, s původními špaletovými okny. Přesvědčit se můžete sami na www.truhlarstvimicek.cz.

Související příspěvky

Stůjte na kvalitě! Pomůže vám Profibaustoffe CZ

redakce

Platí stále o Češích pořekadlo se zlatými ručičkami?

redakce

Proces BIM nás přiměje pozměnit celkový přístup ke spolupráci na stavebních projektech, říká Štefanovič.

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.