STAVBA

Máte zájem o tradiční, ale přesto kvalitní dřevěná okna? My vám je nyní představíme!

Plastová okna v současné době doslova dominují trhu. Nahrazují klasická dřevěná okna a vyšší oblibě se těší i okna hliníková v moderním provedení. Ovšem moderní provedení oken se na každou stavbu prostě nehodí. Pokud máte vlastní roubenku, poloroubenku, klasickou dřevěnou chalupu nebo interiér zařízený v rustikálním stylu, hledáte spíše tradiční vzhled oken. Naštěstí se i v dnešní době taková okna dají u některých výrobců najít.

okna3

Nestárnoucí eleganci nabízí například špaletová okna

Doby, kdy špaletová okna byla součástí téměř každého rodinného domu a chalupy pomalu mizí. Typickým znakem špaletových oken jsou okenní křídla z vnější i vnitřní strany, která se mohou otevírat nezávisle na sobě. V prostoru mezi jednotlivými křídly se nachází dřevěná špaleta, proto špaletová okna. Tento druh oken, na rozdíl od moderních plastových, dřevěných i hliníkových oken, nabízí opravdu klasický vzhled s přirozenou elegancí.

 

Samozřejmě s potřebnými hodnotami izolace

V současné době je v oblasti bydlení kladen stále větší důraz na tepelně-izolační hodnoty všech stavebních materiálů a pro výplně stavebních otvorů to samozřejmě platí také. I technologie výroby špaletových oken proto musela projít značnou modernizací, aby byla okna schopná tyto nároky splnit. Výsledkem je, že špaletová okna v současnosti mohou disponovat koeficientem prostupu tepla Uw=0,9. Navíc může být i zvukový útlum v hodnotě 46dB a okna nezamrzají. Kde taková okna najít?

okna51

Na našem trhu je specialistou například Truhlářství Miček

V současnosti na našem trhu nenajdeme moc specialistů, kteří by se ještě soustředili na výrobu a vývoj klasických špaletových oken. To ale neznamená, že se nedají najít vůbec. Příkladem vysoce kvalitní firmy, působící v této oblasti je například Truhlářství Miček. Špaletová okna vyráběná touto firmou jsou z kvalitního, řádně vysušeného a opracovaného dřeva smrku, borovice, buku nebo dubu. Dosahují výše popsaných hodnot a přitom vypadají naprosto totožně, s původními špaletovými okny. Přesvědčit se můžete sami na www.truhlarstvimicek.cz.

Související příspěvky

Jak si správně vybrat zásuvku, potažmo vypínač?

redakce

Soustředíme se na kvalitní průmyslové podlahy

redakce

Jak na kutilské zlepšováky?!

redakce