STAVBA

Jak účinně ochránit dřevostavbu proti nepříznivým vlivům počasí.

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Vlastníte dřevostavbu? Nebo máte dřevem obložen dům? S příchodem jara se opět začínáme věnovat pracím kolem domu, chaty či rekreačních zařízení. Začínáme renovovat, stavíme terasy, ploty, zahradní stavby nebo kůlny…

 

Dřevo je živý materiál a nezbytně vyžaduje speciální péči. Přestože je dřevo krásné, vyžaduje většina dřevin efektivní ochranu před slunečním zářením, vodou a povětrnostními vlivy, aby si svou krásu zachovaly i nadále.

Dřevo efektivně ošetřit kvalitními ochrannými nátěry

Doporučujeme použít lazurovací lak Flügger 95 Aqua. Tento tenkovrstvý lazurovací lak na dřevo totiž obsahuje ty nejlepší složky na bázi oleje a vody a uchovává si tak ze všech poloprůhledných nátěru svůj odstín po nejdelší dobu. Povrch nátěru se také opravdu snadno udržuje a obnovuje.

Jestliže chcete zachovat původní vzhled dřeva, zvýraznit jeho kresbu a dodat mu lesklou povrchovou úpravu, potom sáhněte po laku Flügger 96 Classic. Jedná se o klasický silnovrstvý lazurovací lak, který chrání dřevo před vlhkostí a vysycháním. Navíc je díky kvalitním pojivům velice pružný, čímž se minimalizuje riziko praskání a loupání nátěru.

Pokud byste raději použili krycí nátěr na dřevo, překryli původní barvu dřeva, ale zároveň nepotlačí jeho strukturu, zvolte Flügger 98 Aqua. Má totiž skvělou kryvost, takže je mimořádně vhodný, pokud chcete změnit barvu dřeva, včetně povrchů předtím ošetřených lazurovacími laky.

 

Jak při ochraně dřeva postupovat?

 

Krok 1

První krok je jasný, dřevo musí být před nátěrem čisté. Proto odstraňte jakékoliv znečištění nebo mastnotu.

 

Krok 2

V další fázi oškrábejte veškeré zbytky starých nesoudržných nátěrů pomocí špachtle nebo škrabky. Sražte také ostré hrany brusným papírem, aby nátěr ulpěl i na hranách.

 

Krok 3

Pokud jsou prkna pokrytá plísněmi, řasami nebo houbami, použijte speciální prostředek Flügger Facade Anti-green a veškeré napadení odstraňte. Pozor i na Nové dřevo, které může skrývat neviditelné spory, které se mohou množit. Z tohoto důvodu obecně doporučujeme dezinfikovat nové i staré povrchy.

 

 

Krok 4

V dalším kroku celý natřete povrch nového a holého dřeva napouštěcím olejem Flügger 90 Aqua nebo Flügger 90 Classic.

Ty velmi dobře pronikají do dřeva, nasycují jeho povrch a zajišťují vodoodpudivost dřeva. Mimořádnou péči věnujte natírání příčných řezů dřeva. Po 20 minutách setřete přebytek napouštěcího oleje suchým hadrem.

 

Krok 5

V popadením korku natřete dřevo dvěma vrstvami zvoleného lazurovacího laku. Po první vrstvě povrch lehce přebruste smirkovým papírem zrnitosti 120.

 

 

O společnosti Flügger

Flügger Group je dánský koncern kotovaný na burze, který soustřeďuje podniky z Dánska, Švédska, Norska, Polska, Islandu, České republiky a Číny. Koncern vyrábí a prodává nátěrové barvy, ochranné prostředky na dřevo a kov, tapety, malířské nářadí apod.. Jeho obrat přesahuje 1,5 miliard dánských korun. Společnost zaměstnává přibližně 1 400 pracovníků, sídlí v Rødovre a neustále se rozvíjí.

 

Kontakt:

Ing. Gabriela Šebestová
Pražská tržnice – hala č. 19
P.O.Box 23
Bubenské nábřeží 306, Praha 7
Tel: 725 937 269

                                                                                                                                                                                www.flugger.cz

     

Související příspěvky

Novinky značky ESTILUZ 2011-12

redakce

Zajímáte se o nové ocelové balkony? Pomůže vám společnost PEKSTRA

redakce

Rychlá stavba potřebuje dobře vybaveného partnera

redakce