STAVBA

Jaké jsou nejmodernější způsoby sanace vašeho zdiva? Dopřejte své budově maximální odolnost

Zdi jsou naprostým základem dobrého a bezproblémového zdraví celé stavby. Málokdo si ovšem uvědomuje, že právě tyto součásti jsou velmi citlivé vůči vnějším vlivům, ať už se jedná o počasí, teploty, nebo mechanické namáhání. Chcete-li tedy udržovat vaši nemovitost neustále ve špičkovém stavu, pak nepodceňte nejdůležitější oblasti, stejně jako jakoukoliv maličkost. Jaké moderní metody vám s tím pomohou?

Sanace je věda

Nejdříve je potřeba pochopit, jakých vlastností vlastně chceme během tohoto procesu dosáhnout. Naprostým základem všeho je ochrana proti vlhkosti a průniku vody. Tyto dva činitelé totiž umí pěkně rychle zničit sebekvalitnější práci. Odolnost proti nim je tudíž alfou i omegou bezpečí, pohodlí a klidu vašeho domova. Přesně z toho důvodu je sanace tolik důležitou oblastí.

Ani v případě již probíhajících problémů není překážkou vsadit na různé způsoby sanace vlhkého zdiva. Ba naopak. Pokud nacházíte vlhké stopy na omítkách a v interiérech neustále cítíte těžký a vlhký vzduch, je toto rozhodnutí určitě tím jediným správným prostředkem ochrany.

Přichází čas na technologické zázraky

Nejdříve se zmíníme o procesu zvaném chemická injektáž zdiva. Složitý název v sobě zahrnuje prosté vyplnění pórů stavebních hmot, díky čemuž se samozřejmě dočkáte odolnosti proti vlhkostem. Daný proces je velmi rychlý, jednoduchý a dá se použít i pro obtížně přístupná místa a specifické podmínky. Výplň probíhá formou silikonových mikroemulzí, akrylátovými gely a polyuretanovými pryskyřicemi.

Číslem dva v seznamu technologických vychytávek je elektroosmóza. Jedná se o práci na bázi fyzikálního principu schopného vysušit zdivo skrz naskrz. Činitelem je zde elektromagnetické pole, což přináší pestrou škálu benefitů. Hlavním z nich je zařízení celého procesu bez náročných stavebních prací, přičemž lze vysušit i velmi tlusté stěny a problematické konstrukce. Činnost je to rychlá a naprosto šetrná ke všem materiálům.

Na koho vsadit?

Otázkou zůstává, na čí pomoc se můžete stoprocentně spolehnout? Firem s podobným zaměřením není zrovna málo a ne každá z nich provádí svou práci poctivě. Taky ne každá disponuje moderními technologiemi, které vše zvládnou svižně a šetrně. Mnoho chvály si za léta své praxe vysloužila společnost s internetovými stránkami izolacehroz.cz. Ta se přímo specializuje na neustálé inovace a nebojí se je používat během daných zakázek.

Chcete-li zajistit svým zdem maximální bezpečí a adekvátní izolační vlastnosti, pak vsaďte na služby těchto profesionálů. Podívejte se na jejich stránky, prohlédněte si nabídku a rozhodněte se sami. Pokud však pozorujete jakékoliv problémy, určitě neváhejte a řešte je ihned.

Související příspěvky

Stavební chemie – Pojem, který při stavbě uslyšíte snad stokrát

redakce

Výhody stavby rodinného domu na klíč

redakce

Konference Pasivní domy se blíží. Společnost RECIFA a.s. nebude chybět!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.