STAVBA

Krásné, účelné a dostupné obložení domova? To jsou přírodní materiály

Ani ten nejlépe postavený dům nevydrží příliš dlouho stát, pokud se o něj nebudete pečlivě starat a nezabezpečíte jej proti vnějším vlivům. Vlhkost, déšť, kroupy, vítr, změny teplot i UV záření jsou nebezpečnými činiteli, které v dlouhodobém horizontu dokážou naprosté divy. Jak si dopřát klid snadno a bez zbytečných investic?

Neproniknutelný obklad

Přesně proto musí mít každý poctivý domov dostatečně odolný obklad, který sice bude chránit, ale zároveň nechá jednotlivé zdi dýchat. V dnešní době si lze vybrat z poměrně velkého množství možností a materiálů, přičemž ještě stále dominuje klasické dřevo. Nejedná se jen o jakési retro. Daná varianta se totiž chlubí podstatnými benefity.

Častou volbou jsou například populární smrkové palubky. Proč zrovna tento strom? Kombinuje v sobě totiž nízkou hmotnost, skvělé tepelněizolační vlastnosti, solidní tlumení hluku a pořádnou odolnost vůči drtivé většině vnějších vlivů. Zároveň se s ním celkem snadno pracuje, což platí pro řezání, vrtání, broušení, natírání i další potřebné úkony.

Nezapomeňte na nátěr

Nevýhodou tohoto přírodního prostředku je náchylnost vůči napadení parazity. Určitě se však nemusíte bát. Zkrátka a dobře stačí použít speciální nátěr a jednou za několik let provést optickou kontrolu, případně obnovit zašlou barvu. Budete-li dodržovat tento jednoduchý postup, žádné dřevokazné jevy si na vás nepřijdou.

Možná se ptáte, kolik peněz vlastně v dnešní době stojí zmíněné palubky. Pravděpodobně vás potěšíme, protože se stále jedná o jednu z nejlevnějších variant na trhu. Stačí si otevřít webové stránky e-shopu pod výše vloženým odkazem a ihned si to budete moci spočítat sami. Objednejte si více než 30 metrů čtverečních prken a máte dopravu až domů zcela zdarma.

Související příspěvky

Moderní rostoucí dům za cenu bytu!

redakce

Venkovní sauna a hlavní zásady pro její výstavbu

redakce

Pasivní dům GS PASIV 2 získal uznání u odborníků i laické veřejnosti

redakce