STAVBA

Kam se hodí interiérové stěrky a jaké mají výhody

Moderní bydlení se všemi výhodami je z velké části založeno na použití těch správných technologií. V případě stavby nového domu či rekonstrukce starší stavby přemýšlejte chytře a zamyslete se i nad využitím interiérových termoaktivních stěrek řady AERO-THERM®. K čemu se hodí a jaké výhody přináší stavba ošetřená touto technologií? Pokusíme se osvětlit přímo v tomto článku.

 

Účinná termoaktivní stěrka

Kvalitní termoaktivní stěrka AERO-THERM® je funkčním prvkem pro perfektně funkční domov. Technologie využívá moderních materiálů a jejich vzájemných kombinací. Výsledkem je vodou ředitelný tmel, obsahující maličké 3M kuličkami a výborný izolant – Aerogel. Díky tomu vzniká výrobek, se kterým se snadno pracuje a je vhodný pro ošetření většiny interiérů v rodinných domech i bytech. Podle velikosti ošetřované plochy zvolte dostatečně velké balení, ať interiérová stěrka vystačí na všechny důležité stěny.

 

Vhodné pro snížení nákladů na vytápění

Protože ceny za energie stále stoupají, je žádoucí přizpůsobit bydlení co možná nejnižší spotřebě. Vhodné zateplení fasády, moderní a dobře těsnící okna jsou naprostým základem. Tento základ je možné dále doplnit právě o tenkou vrstvu termoaktivní stěrky AERO-THERM®. Díky specifickému složení nabízí výborné „izolační“ vlastnosti, což umožňuje snížit náklady na vytápění.

 

Proti kondenzaci vody

Druhým výrazným efektem pro zútulnění bydlení a snížení nákladů na vytápění je schopnost interiérové stěrky AERO-THERM® zabraňovat kondenzaci vody v kritických místech stavby. Právě tento jev znamená u mnoha staveb důvod, proč vznikají plísně a nepříjemný zatuchlý zápach. Orosení stěny je možné díky tepelné vodivosti stavební konstrukce a vzniká při větších rozdílech teplot mezi venkovním a vnitřním vzduchem. Aplikace stěrky s obsahem drobným 3M kuliček snižuje tuto vodivost a vytváří teplou vrstvičku, čímž ošetřuje případné nedokonalosti stavby v podobě takzvaných tepelných mostů. Výsledkem je efektivní, rychlé a překvapivě snadné zateplení vnitřních prostor.

 

Související příspěvky

Foukaná izolace není jen pro pasivní dům

redakce

Tip na lukrativní novostavby a pozemky v Praze!

redakce

Omítka Profi Anti-Agingputz chrání fasádu proti špinění a blednutí

redakce