STAVBA

Platíte za vytápění hodně? S výdaji bez izolace stropu nehnete

Teplejší dny pozvolna ukončují topnou sezónu, která opětovně vyhodnotí vaší připravenost skrze souhrnné vyúčtování za teplo. Pro celou řadu majitelů rodinných domů se tato částka stává nepřijatelnou, a přes veškerou snahu se jí nedaří snížit. Stačí se však zamyslet a pečlivě překontrolovat veškerá opatření, která by měla váš dům chránit před únikem tepla.

 

Dávejte pozor na strop

Každý rok se částka za vytápění zvyšuje a žádný z aplikovaných systémů či opatření nefunguje dle očekávání. Dá se vůbec ještě něco udělat? Je nutné si uvědomit, že dokud se vám nepodaří zamezit únikům, tak nelze očekávat výraznějších úspor, ale naopak. Opravdu vás nenapadá, kudy by produkované teplo unikalo? A jakým způsobem řešíte nejvýraznější tepelný most, kterým se po celé své ploše stává strop? Většinou řešíme zateplení fasády, měníme okna a dveře, a teprve až po té, co se úspora nedostaví, si vzpomeneme na stropní konstrukci. Při tom právě na tuto oblast by se každý z majitelů měl zaměřit jako první, jelikož se stává nejvýraznějším tepelným mostem každého domu.

 

Izolace stropu je rychlá a čistá

Izolace stropu se neobávejte. Jedná se o zcela neinvazivní stavební metodu, která nevyžaduje žádnou náročnou přípravu. Realizace probíhá za plného chodu domácnosti a navíc je hotova do několika málo hodin od zahájení. K celé operaci si vystačí jeden řemeslník, soustava hadic a míchací stroj se zásobníkem umístěným na vozidle zaparkovaném před vaším domem.

Pro stropy a střešní prostory je foukaná izolace nejlepší metodou s nejlepšími výsledky v rámci úspor, které se pohybuje až do výše 30 %.Není třeba chystat lešení, vyklízet dům, stěhovat nábytek a ze zahrady si udělat sklad izolačního materiálu. Realizace je rychlá, čistá a bez nepořádku.

 

Účinné řešení pro každý dům

Na požadované místo se izolace fouká pomocí hadic, které jsou napojené na zásobník izolačního materiálu. Ten je, stejně jako další vybavení, umístěn na autě zaparkovaném před objektem. Pracovník profesionální firmy volí nejkratší cestu, jak se do požadovaných prostor dostat, většinou tak stačí vytvořit jen několik menších otvorů, kterými hadice projde.

Touto technologií lze izolaci dostat úplně všude i do nejmenších mezer, škvír a spár. Nevznikají tak nežádoucí tepelné mosty a riziko ztráty tepla se minimalizuje. Minerální vlna, která se k izolaci používá, je nehořlavý materiál s dlouhou životností, odolný proti škůdcům i plísním, nenasákavý a rovněž objemově stálý, není třeba se bát, že by za pár týdnů slehl. Po dokončení prací se vše sbalí do auta a vy můžete dál pokračovat v běžném užívání domu.

Foukaná izolace vám pomůže ušetřit až 30 % nákladů na vytápění, což je slušná finanční suma a navíc jí oceníte i v létě, kdy chrání místnosti před přehřátím.

Související příspěvky

Zátěžové PVC podlahy Gerflor DesignTime do každého objektu

redakce

Vyhrajte svůj dlouhodobý boj nad účty za vytápění

redakce

Kvalita dřevostavby na klíč záleží na použitém materiálu

redakce