STAVBA

Jak snížit částku nákladů za vytápění?

Topná sezóna je v plném proudu, bez topení se v domě neobejdeme. Teploty klesají hluboko pod bod mrazu a nějakou dobu tam budou, což ale není dobrá zpráva pro naši peněženku. Dá se za topení ušetřit?

Každý den, kdy musíme topit, je znát na naší peněžence. Náklady na vytápění jsou každý rok vyšší a vyšší, přestat topit ale nemůžeme. Chodit doma nabalení ve svetrech a teplých ponožkách není řešení. Pokud chceme ušetřit, musíme se zaměřit na správnou izolaci domu. Když teplo uniká a my tak musíme stále topit, abychom udrželi doma komfortní teplotu, náklady jsou samozřejmě zbytečně vysoké. Tradiční řešení, jako jsou výměna oken a dveří či zateplení fasády, je finančně i časově náročné. Efektivní a rychlé řešení je izolace stropu, kterým uniká nejvíce tepla. Už ze školy víme, že teplý vzduch stoupá vzhůru a pokud ho v jeho cestě nic nezastaví, pokračuje dál. Zateplení stropu je tak důležitým krokem k udržení tepla uvnitř domu, což vede ke snížení nákladů na vytápění až o třetinu. To už je v celkovém vyúčtování podstatná částka.

Velkou výhodou foukané minerální izolace je rychlá realizace bez nepořádku. Nemusíte stěhovat rodinu k příbuzným, mrznout v domě bez oken a obávat se nepořádku, který budete uklízet ještě mnoho dní. Díky moderním technologiím je aplikace hotová za pár hodin, na určené místo se izolační materiál fouká hadicí. Ta je spojena se zásobníkem materiálu, který je umístěn na autě zaparkovaném u domu. Nikde se tak nic nepřenáší, neskladuje ani nerozbaluje. Hadice se na místa nad stropy dostane pomocí otvorů a když je práce u konce, pracovníci si vše sbalí zpět na auto a vy můžete dál svůj dům používat bez jakéhokoli narušení. Izolace začíná fungovat okamžitě zamezuje únikům tepla a drží ho v domě.

V létě pak izolace slouží jako ochrana před přehřátím podkrovních prostor, ve kterých se v horkých dnech nedá pobývat kvůli vysokým teplotám. V zimě tak izolace chrání teplo a v létě chlad, abychom se doma vždy cítili příjemně, a navíc šetří naši peněženku.

Související příspěvky

Elektroměrový rozvaděč: vyberte si ten nejlepší přesně na míru

redakce

Dřevostavby na klíč od republikového profesionála

redakce

Jednokřídlá stavební pouzdra Eclisse patří k nejlepším na trhu

redakce