TIPY

4 hlavní důvody, proč investovat do plovoucí podlahy

Významným úkolem, na který je třeba se zaměřit při zařizování interiérů vaší domácnosti, je volba vhodných podlah a povrchů. Do značné míry totiž ovlivní nejen komfort v rámci bydlení, ale také celkovou hodnotu nemovitosti. Velmi dobré řešení představují v řadě ohledů plovoucí podlahy. Proč byste právě do nich měli investovat?

Co je plovoucí podlaha?

Mnozí laici se domnívají, že plovoucí podlahy nejsou zrovna kvalitní, asi je tato obava provází právě v souvislosti s jejich pojmenováním. Jenže opak je pravdou, moderní plovoucí podlahy, které nejsou pevně spojené s pokladem, jsou tudíž uložené takzvaným plovoucím způsobem. Patří k tomu nejlepšímu, co se v současné době dá doporučit do bytů a rodinných domů.

1. Nízká pořizovací cena

Asi nejdůležitějším kritériem, podle něhož se majitelé nemovitostí často řídí, je cena podlah. V tomto směru plovoucí podlahy rozhodně nezklamou, neboť se ani v případě špičkové dřevěné varianty nejedná o nijak extrémně drahou záležitost. Vezmete-li navíc v potaz dlouhou životnost, stávají se plovoucí podlahy rozumným a výhodným řešením.

2. Snadná pokládka

Pro plovoucí podlahy platí, že jejich realizace není nikterak náročná, přesto je dobré si na jejich pokládku pozvat odborníky, jinak se může stát, že podlaha nebude dokonale upevněná a nesplní vaše nároky a požadavky.

3. Dobrá akustická izolace

Plovoucí podlahy se hodí do bytů v panelových domech. Zde je obecně problém s pronikáním hluku skrze patra a stěny bytových jednotek. Špatně zvolená podlaha tento efekt ještě znásobuje. U kvalitně položené plovoucí podlahy se však zajistí dostatečná zvuková izolace, takže při běžné chůzi rozhodně vaši sousedi nebudou trpět.

4. Jednoduchá údržba

Pro plovoucí podlahy hraje i fakt, že se s nimi nenadřete, jde-li o běžnou údržbu. Stačí je pravidelně stírat mokrým hadrem s trochou přípravku, který by však neměl být příliš agresivní. Plovoucí podlahy jsou bytelné, takže je při běžném provozu nepoškrábete, potažmo nepoškodíte jiným způsobem.

Na koho se obrátit?

Moderní plovoucí podlahy do bytů a rodinných domů nabízí společnost DŘEVOŠKRT – Podlahy Domažlice. Kompletní informace o možnosti objednávky a realizace se dají najít na webových stránkách www.drevoskrt.cz.

Související příspěvky

Jak vybrat vhodnou vinylovou podlahu?

redakce

Bezpečnost práce na žebříku – zásady, které byste měli dodržovat i doma

redakce

Mytí oken demineralizovanou vodou

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.