STAVBA

Dřevostavba jako dokonalý domov

Chystáte si pořídit vlastní bydlení, ale nevíte, jak s tím začít? Pokud máte koupenou stavební parcelu, pak vám nic nebrání zamyslet se, jaký dům si pořídit. Trendem posledních pár let je pořizovat si nízkoenergetické bydlení, které vám ušetří peníze, a především pak dřevostavby na klíč. Na oko sice vypadají úplně stejně jako domy zděné, jejich přednosti ale docení každý majitel. Při výběru vašeho vysněného bydlení vezměte dřevostavby určitě v úvahu. Možná vás mile překvapí.

 

Výhody dřevostaveb jsou nesporné

Jejich jednoznačně největší předností je doba dodání. I když si vyberete nějaký vlastní styl a budete chtít vše po svém, výstavba dřevostaveb trvá 4 až 6 měsíců. Staví se totiž suchým způsobem, což minimalizuje přítomnost vlhkosti. Navíc do takové stavby se můžete nastěhovat prakticky hned po dokončení. Protože mají tyto stavby nadstandardní tepelně izolační vlastnosti, ušetříte díky nim dost peněz. Prostupnost tepla skrz stěny je velmi malá, takže se maximálně přibližují tzv. pasivním domům. Dřevostavba je navíc ekologická a jednoduše obnovitelná. Má všechny vlastnosti zdravého a přirozeného bydlení. I další materiály, co se používají ke stavbám, mají pozitivní parametry pro ekologii. Budete tak šetrní nejen ke svému zdraví, ale i přírodě kolem.

 

Cena a variabilita interiérů

Postup při stavbě domu s sebou může nést další náklady. U dřevostaveb k žádným dodatečným nákladům nedochází. Ve chvíli podpisu smlouvy máte záruku pevné ceny díla, což je i pro hypotéku výhodnější. I bez toho však vycházejí levněji než zděné domy. Zajímat vás může také skutečnost, že skeletová konstrukce dřevostavby má nízkou hmotnost, takže jakákoliv změna interiéru vůbec není problém. Chcete atypický obývák, protože vás klasické prostory nudí? Jen do toho. Zdi nejsou tak tlusté, takže navíc získáte víc prostoru pro život.

 

Jak vzniká dřevostavba?

Postup při stavbě dřevostavby je velmi rychlý. Nejprve se smontuje kostra domu. Poté se instaluje paropropustná fólie a laťuje se střecha. Následuje položení tepelné izolace na základovou desku. Během dalších dní se zabudují okna, vrstvy izolační vaty. Provede se montáž elektrických rozvodů, sádrokartonových desek a příček, instalace odpadů a rozvodů vody a další úkony podle požadavků stavby. Stavba trvá až 48 dní, což je slušná rychlost. Investice do dřevostavby se vyplatí hned několikrát. Více informací zjistíte na www.refiz.cz.

Související příspěvky

Potřebujete stavební buňku či obytný kontejner? Tak si ho pronajměte!

redakce

Už v létě myslete na zimu

redakce

Chcete si postavit dům? Postavte si ho svépomocí …

redakce