PROJEKTY RD

Pasivní dům GS PASIV 2 získal oblibu odborníků i veřejnosti

Plánujete nové a nízkonákladové bydlení? Pokud chcete bydlet efektivně a se zárukou kvality, kterou domu dali renomovaní odborníci, je pro vás projekt multi-komfortního domu GS PASIV 2 od společnosti G SERVIS tím nejlepším řešením. Tento dům totiž sbírá nejen ocenění odborné veřejnosti, ale pochvalují si ho také jeho obyvatelé.

Rodinný dům GS PASIV 2 se stal v loňském roce držitelem prestižního titulu TOP DŮM v kategorii domů pasivního energetického standardu. Dům byl oceněn odbornou porotou, která kladla vysoké nároky ve smyslu užitné hodnoty vybraných domů, jejich architektonického ztvárnění a technických parametrů. Nejzásadnějším ohledem potom byla nízká spotřeba energie.

Důkazem o velké spokojenosti odborné poroty s rodinným domem GS PASIV 2 je její prohlášení, že je možné projekt domu GS PASIV 2 zařadit mezi jednu z nejlepších typových staveb, která splňuje vysoké nároky na úroveň nového domova.

 

GS PASIV 2 je dům větší velikosti a řadí se do kategorie domů do 200 m2. Jeho dispozice a architektonické řešení jsou navrženy s ohledem na nízkou energetickou náročnost. Rodinný dům GS PASIV 2 má velice jednoduchý tvar se čtvercovým půdorysem, který je ukrytý pod stanovou střechou s použitím pálené střešní krytiny Tondach. Dům zaujme na první pohled atraktivní kontrastní kombinací dřeva a fasádní omítky. Jižní část domu je potom opatřena prosklenými stěnami. Styl objektu budí více městský dojem, ale skvěle se hodí i na venkov. Dům se dvěma nadzemními podlažími se hodí spíše pro rovinatý, případně mírně svažitý pozemek.

    

Na konstrukci domu je použitý systém Porotherm, zateplený kontaktním zateplovacím systémem Isover EPS GreyWall. Stropní konstrukci domu tvoří systém Porotherm Miako s železobetonovou nadbetonávkou. Schodiště je navrženo jako železobetonový monolit. Okna v domě jsou dřevohliníková a efektivně zasklená izolačními trojskly. Hlavním zdrojem energie domu GS PASIV 2 je tepelné čerpadlo CTC EcoAir od společnosti Regulus, které má akumulační nádrž s elektrickým topným tělesem jako doplňkovým zdrojem energie. Vytápěcí systém je nízkoteplotní s podlahovým topením TOP Heating. Větrání a výměnu vzduchu v domě zajišťuje rekuperační jednotka Sentinel Kinetic Regulus. S tímto systémem se měrná potřeba tepla na vytápění domu dostává pod 15 kWh/m2/rok. Podrobnější nabídku projektu a informace naleznete na www.vybersidum.cz

Multi-komfortní rodinný dům GS PASIV najdete v nabídce společnosti G SERVIS, která je již druhé desetiletí předním dodavatelem projektů rodinných domů v ČR. Společnost G SERVIS svým zákazníkům dodává kompletní dokumentaci pro provedení stavby, včetně všech řemesel, a dokáže zpracovat všechny vaše požadavky a úpravy na dům. Zákazníci mohou s projektem domu obdržet i nutnou dokumentaci pro zahájení stavebního řízení, jejíž součástí jsou projekt osazení domu, průkaz energetické náročnosti budovy a měření radonu.

www.gservis.cz

Související příspěvky

Využijte zimního období pro přípravu stavby rodinného domu

redakce

Chcete nový rodinný dům s originalitou a vkusem? Obraťte se na profesionály!

redakce

Kvalitní rodinné domy nabízí společnost Betonové stavby – Group s.r.o.

redakce