OSTATNÍ

Jak důležité je udržet v interiéru správné ovzduší?

Držet v interiéru celoročně příjemné klima se zdravý a čistým vzduchem není vůbec jednoduché. Nezáleží na tom, zda se jedná o interiéry rodinných domů, komerčních objektů nebo průmyslových staveb. Příjemné klima si prostě zaslouží každý interiér. Příjemné klima v domácnosti velmi významně ovlivňuje celkovou pohodu bydlení. V komerčních stavbách a v průmyslových je zdravé ovzduší také zapotřebí.

 

Jak toho dosáhnout?

Nejjednodušší a zároveň nejlevnější variantou, jak udržet v interiéru čerstvý vzduch je větrání. Tato metoda je ale zároveň nejméně efektivní. V zimním období při větrání interiéru pomocí oken ztrácíte velké množství nashromážděného tepla. Místnosti se ochladí a musíte je znovu ohřát. Tím samozřejmě zvyšujete své náklady na provoz. V letním období je situace zcela opačná. Větráním dovnitř dostáváte přehřátý vzduch a začnou se přehřívat také interiéry. Pobyt v přehřáté domácnosti pak není vůbec příjemný. Jak tedy zajisti správné klima v interiéru efektivně? Řešením je kvalitní vzduchotechnika.

 

Teplo v zimě a příjemný chlad v létě

Právě vzduchotechnika má na kvalitu ovzduší v interiéru velmi podstatný vliv. Správně vybrané a realizované jednoty vzduchotechniky dokáží v interiéru vždy držet příjemné klima. V zimě dokáží větrat a měnit vzduch, aniž by docházelo k tepelným ztrátám. V létě naopak mohou zajistit domácnost bez přehřívání. Pokud máte v domácnosti problémy s vysokou vlhkostí, které se nelze zbavit pomocí přirozeného větrání, mohou vám pomoci rekuperační jednotky. Právě rekuperace totiž dokáže snížit vlhkost ´vzduchu v interiéru a zamezit tak tvorbě plísní na stěnách i vlhnutí nábytku.

 

SORKE s.r.o. je specialistou na vzduchotechniku

Každý objekt potřebuje k zajištění optimálního udržení klima v interiéru odlišné řešení. Každý objekt má totiž jiné požadavky a jiné nároky. Vybrat a realizovat tu správnou metodu není úkol pro amatéry, ale pro zkušené a specializované firmy. Přesně takovou firmou na našem trhu je SORKE s.r.o. Společnost SORKE s.r.o. zajistí návrhy a realizace vzduchotechniky a řízeného větrání pro budovy a rodinné domy. Je totiž dlouholetým a zkušeným specialistou v oboru vzduchotechniky, rekuperace, teplovzdušného vytápění a chlazení budov. V e-shopu této společnosti můžete také vybírat široký sortiment ventilátorů pro větrání domů, podnikatelských provozoven nebo průmyslových hal, dále rekuperační jednotky, chladící jednotky, ohřívače vzduchu a mnoho dalších.

 

Kompletní informace a nabídku najdete na www.sorke.cz

 

Související příspěvky

Porucha kotle může představovat velký problém

redakce

Akce Kulatý stůl techniků opět posouvá kvalitu dřevostaveb

redakce

Kam v domě schovat zásnubní prsten?

redakce