INSPIRACE

Stěhování III. – s firmou do zámoří

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

V minulých dílech našeho seriálu jsme vás již seznámili se všemi obecnými náležitostmi, které se stěhováním úzce souvisí. Dnes se podíváme konkrétněji na otázku stěhování do zámoří.

Důkladné naplánování!

Stěhování do zámoří je časově nejnáročnější mezinárodní stěhování vůbec. S přípravami je nutné začít i několik měsíců předem, neboť především vyřízení všech potřebných dokladů může trvat velmi dlouho. I akt samotného stěhování vám zabere vzhledem k překonávaným vzdálenostem obvykle více času. Počítejte s tím při plánování!

Typ dopravy

V závislosti na časových, prostorových, ale především finančních možnostech si zvolte způsob přepravy vašeho majetku. Můžete vybírat buď z letecké, nebo lodní dopravy, přičemž lodní obecně trvá delší dobu. V závislosti na vybraném typu přepravy se liší i obalové materiály. O tom by vás ale vždy měla informovat vaše stěhovací služba.

Doklady a potvrzení

Než vyrazíte na cestu, je nezbytné zajistit si veškeré dokumenty a certifikáty, které by po vás mohly být cestou vyžadovány.
Na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky si snadno zjistíte, které státy ukládají občanům ČR vízovou povinnost.
Mezinárodní stěhování a především pak to zaoceánské s sebou přináší i nutnost zajištění speciálních certifikovaných obalů na přepravovaný majetek. Opět platí, že kvalitní stěhovací firma by vám je měla bez problémů poskytnout.

Aby se ani vlásek nezkřivil

O nezbytnosti určit si co nejpřesněji typ obalových a přepravních materiálů jsme se již zmiňovali. Je-li to možné, využijte služeb pracovníků stěhovací firmy. Ti vám nejlépe pomohou zvolit ty pravé obaly pro vás. Především při přepravě v lodním kontejneru je extrémně důležité dbát na důkladné zabalení, uskladnění a zabezpečení vašich věcí.

Související příspěvky

Jarní kolekce vůní PartyLite se nese ve znamení tropických tónů

redakce

Nábytek z masivu je IN – 4 důvody, proč ho pořídit

redakce

Můžete ušetřit desetitisíce!

redakce