INSPIRACE

Současné počasí vytváří v domácnostech ideální teploty

Všichni vlastníci rodinných domů si při současném počasí mohou v domácnosti užívat opravdu ideální teploty. Díky aktuálnímu počasí je interiérová teplota optimální. Nutnost vytápění je minimální, ne li vůbec žádná. Na druhou stranu ještě nejsou teploty tak vysoké, aby docházelo k přehřívání interiéru. Ale tohle počasí nebude trvat věčně a je nutné na to myslet. Pohodovou teplotu v domácnosti si můžete zařídit po celý rok.

 

Jaký problém nastane v létě?

Všichni ale dobře víme, že v létě je intenzita slunečního záření mnohem vyšší, než je tomu nyní. Sluneční paprsky mají větší intenzitu a produkují mnohem vyšší teploty. A mnohdy jsou teploty v domácnosti téměř srovnatelné s těmi venku. Jak je to možné? Sluneční paprsky naplno praží na střechy rodinných domů. Střechy se doslova přehřívají a teplo z nich přímo sálá do podkrovních prostor a mnohdy i podlahou v půdě do ostatních částí domu.

I v zimě dochází na střechách a půdách k propouštění tepla

I v zimě je propouštění tepla půdou a střechou nepříjemným jevem. V zimě totiž chceme udržet co největší část tepla v domácnosti, proto jí přeci vytápíme. Rozhodně nechceme, aby unikalo podlahou na půdě a střechou a dovnitř naopak pronikal mráz. Oba tyto problémy ale můžete vyřešit jednou metodou. Řešením je zateplení půdních prostor tou správnou izolací.

Foukaná izolace je správným řešením

V současnosti je pro zateplení podlah na půdě nejčastěji doporučována izolace z foukané minerální vlny. Tento materiál má vynikající tepelně-izolační účinky a při jeho aplikaci nevznikají žádné mezery mezi materiálem. Na půdě je vytvořena souvislá vrstva izolačního materiálu, který teplo nepustí ven ani dovnitř. Mezi nejvyvinutější druhy foukaných minerálních izolací na našem trhu se řadí foukaná izolace Magmarelax, na kterou se specializuje společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

 

Kompletní informace naleznete na www.ippolna.cz.

Související příspěvky

Profesionální jímky pro každého

redakce

Aktualita z ADMONTERU

redakce

Splňte si sen o rodinném bydlení ještě před Vánoci

redakce