DŮM

Proč stále uniká z rodinných domů teplo, i když je zateplená fasáda a vyměněná okna?

Velké množství starších rodinných domů trápí zbytečně velké tepelné ztráty. Tato situace se samozřejmě výrazně projeví na cenách za vytápění. Teplo se v interiéru neudrží a je neustále potřeba místnost vytápět. Výdaje za vytápění jsou v takových případech velmi vysoké, ať už topíte jakýmkoli druhem paliva. Rozhodli jste se tuto situaci změnit, zateplili jste fasádu domu, vyměnili okna, ale výsledky stále nepřichází? To je známka toho, že teplo má stále kudy unikat.

 

Když ne fasádou ani okny, tak kudy?

Teplý vzduch se řídí jednoduchými fyzikálními zákony. Ty udávají, že těžká tělesa klesají k zemi, zatímco lehčí tělesa stoupají vzhůru. Stejné je to i se vzduchem v domácnosti. Chladnější vzduch v sobě obsahuje větší procento vlhkosti, je těžší a drží se tedy u podlahy. Teplý a ohřátý vzduch naopak obsahuje vlhkosti mnohem méně. Jeho váha je tedy v porovnání s chladným vzduchem nižší a zákonitě tedy musí stoupat vzhůru. Zkuste se nyní zamyslet nebo se jděte rovnou přesvědčit zda je půda ve vašem domě zateplená? Tepelné úniky stropem a půdou bývají ty největší a mnohdy se na ně zapomíná. Pokud nemáte zateplenou půdu, právě jste vyřešili záhadu, kudy uniká teplo z domácnosti.

Naštěstí je řešení snadné

Oproti zateplení fasády je zateplení stropů a půd až 10x levnější. Návratnost investice je v řádu 4-6 let (nikoli desetiletí jako u fasád). Navrácení vynaložených financí je v tepelných úsporách. Kvalitní tepelná izolace stropů a půd může ušetřit až 30% ze stávajících nákladů na vytápění. Navíc může být hotová za jediný den a dokonce i za jediné odpoledne. Stačí jen vybrat ten správný druh izolace.

Foukaná minerální izolace MAGMARELAX je ta pravá

Minerální tepelná izolace Magmarelax patří ke špičkovým produktům pro zateplení stropů a půd. Jedná se o vysoce kvalitní izolaci s nejvyššími tepelnými účinky. Na realizaci a aplikaci této izolace se u nás soustředí společnost IP Izolace Polná. Díky moderním technologiím a postupům může být střecha dokonale zateplena již za 3 hodiny od příjezdu firmy. V tom okamžiku už přestáváte platit a začínáte šetřit.

 

Detailní informace o tomto druhu izolace najdete na www.ippolna.cz.

Související příspěvky

K+M+B – víte, co tato zkratka znamená?

redakce

Stavíme krb – jak vybrat ten správný?

redakce

Hliníkové dveře mají skvělé vlastnosti i pro rodinné domy

redakce