INSPIRACE

Parkety jsou jednou z mála podlah, které se dají renovovat

Každý druh podlahové krytiny podléhá opotřebení a poškození. Podlahy jsou totiž nejnamáhavější součástí všech domácností i komerčních prostor. Všechny podlahy se tedy časem opotřebují, ale jen velmi malé procento podlah můžete znovu renovovat. Většinou jste nuceni opotřebovanou podlahovou krytinu odstranit a nahradit ji novou. Naštěstí parkety jsou jedním z mála druhů, které se renovovat dají. Nemusíte je tedy zbytečně trhat a investovat zbytečné finanční prostředky do nákupu nové podlahové krytiny.

 

Další důvody pro renovaci

Renovace parket má také svá praktická opodstatnění. Jedním z nich je i finanční stránka věci. Pokud byste se rozhodli pro jejich odstranění a nákup nové krytiny na podlahu, budete nuceni investovat zbytečně vysokou částku. Renovace parket v porovnání s nákupem nové krytiny vyjde mnohem levněji. A to i v případě, že ji provádějí odborníci. Renovace podlah je totiž velmi složitá činnost, která vyžaduje nejen zkušenosti, ale především profesionální nářadí. Renovovat vlastními silami se většinou nedoporučuje. Alespoň v případech, kdy chcete opravdu dokonalý výsledek. Specializované firmy dokáží znovu i starým parketám vrátit jejich půvab a krásu.

 

Základem je správné broušení

Základní a zároveň nejdůležitější činností při renovaci parket je jejich broušení. Právě broušením se odstraní z parket jejich povrchové poškození a dodá se jim znovu vzhled přírodního a ničím nepoškozeného dřeva. Samozřejmě je zapotřebí speciální brousící stroj. Po obroušení je třeba dřevěné parkety zkontrolovat, zda nemají větší šrámy nebo rýhy. Ty se musí zatmelit a teprve potom následuje poslední krok – povrchová úprava. Ta může být tvořena nátěrem nebo olejováním parket. Volba je jen na vás. Při správném provedení je výsledkem podlaha, která vypadá, jako úplně nová.

Související příspěvky

Jak vybrat správně interiérové dveře

redakce

Neplaťte zbytečně za práci. Žaluzie si můžete namontovat sami

redakce

Zařizujete si interiér? Zainvestujte do nábytku na zakázku

redakce