INSPIRACE

Jak na vestavěnou skříň

K modernímu interiéru patří lehký čistý design, vysoká kvalita použitých materiálů a především seklade důraz na praktickou stránku vybavení. Zejména v menších panelových bytech a starších rodinných domech bývá problém s nedostatkem úložného prostoru. Samozřejmě máte možnost umístit do vašeho interiéru spoustu skříní, poliček nebo komod, praktičtějším řešením jsou však vestavěné skříně, které jsou trendem v bydlení již řadu let.

 

Výhody vestavěných skříní

Oproti sériově vyráběným skříním přinášejí vestavěné skříně celou řadu výhod. První a největší výhodou je efektivnější využití prostoru ve Vaší ložnici, dětském pokoji nebo třeba předsíni. Vzhledem k výrobě na míru jsou přizpůsobené přímo prostoru, kam chcete skříň umístit, není tedy problém vyrobit vestavěný nábytek ani do podkrovních bytů či jinak atypických místností.

Vestavěné skříně jsou standardně navrhovány až ke stropu, vyhnete se tak nevzhledným krabicím, které na běžné skříně ve snaze o získání dalšího prostoru mnoho lidí ukládá. Další předností je široká škála vnitřních doplňků, které vnitřní úložný prostor rozdělí na menší oddíly dle přání a požadavků zákazníka, ten si tak sám určí, kolik místa pro jaký druh oblečení potřebuje. Zmíněné doplňky umožní prakticky skladovat pásky, kravaty, boty, a další módní doplňky.


Jak postupovat při návrhu vestavěné skříně

Mnoho výrobců již nabízí online návrh vestavěné skříně, kde si Vaši vysněnou skříň můžete sami navrhnout, zvolit materiál a vnitřní rozložení poliček, šuplíků a závěsných tyčí. Velmi snadno ovladatelný online návrhář vestavěných skříní je například k dispozici na stránkách společnosti Amonit interiéry s.r.o. jednoho z předních českých výrobců vestavěných skříní.

Prvním krokem je určení rozměrů skříně, přesná měření provádějí vyškolení pracovníci, Vám pro představu stačí znát pouze hrubé rozměry. Dalším krokem je výběr materiálů, v současnosti je nabídka skutečně široká, od klasického lamina ve spoustě barevných provedení, přes sklo až po zrcadla. Novou skříň díky tomu lehce sladíte se stávajícím vybavení bytu.

Následuje výběr vnitřního vybavení vestavěné skříně, jak již bylo zmíněno dříve, je tento krok velmi důležitý, musíte si důkladně promyslet, co do skříně chcete ukládat. Skuteční odborníci v oboru Vám s tímto krokem díky mnoholetým zkušenostem velmi snadno pomohou.

Nakonec zbývá zvolit typ použitých dveří, v úvahu musíte brát prostor, ve kterém se plánovaná skříň bude nacházet, pro menší prostory jsou vhodnější posuvné dveře.

Související příspěvky

Dotace na fotovoltaiku. Co byste o nich měli vědět

redakce

Orientální koberce jako exkluzivní interiérový doplněk i skvělá investice

redakce

Designová svítidla

redakce