INSPIRACE

LED STMÍVAČ I BETON… VELETRH FOR ARCH OŽIVÍ NOVINKY DOMOVNÍCH VYPÍNAČŮ

Skutečnou přehlídku různorodých materiálů i provedení moderní designové elektroinstalace v řadách DECENTE a RETRO předvede společnost OBZOR Zlín na 29. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH v Praze ve dnech od 18. do 22. září 2018. Ryze český výrobce seznámí přítomné také s novým LED stmívačem z kolekce RETRO nebo s materiálovou novinkou v podobě betonu ve vybraných modelových řadách. Expozici firmy OBZOR najdete v hale číslo 4, stánek 4A27.

kulatý LED stmívač RETRO, rámeček černá keramika

Veletrh FOR ARCH již po devětadvacáté otevře brány českým i zahraničním vystavovatelům z oboru, mezi kterými nebude chybět ani český výrobce designové domovní elektroinstalace, OBZOR Zlín. Ten zde představí úplnou novinku v své designové řadě RETRO, a to LED stmívač, kterým aktivně zareagoval na moderní trendy vybavování domácností úspornějším LED osvětlením. „Postupné stmívání jasu v domácnosti dnes patří mezi stále více žádané funkce. A to i u interiérového osvětlení s LED zdrojem nebo žárovkami se žhavým vláknem. To byl také impuls pro nás, udělat krok vstříc těmto požadavkům a výsledkem je naše novinka – LED stmívač. S tímto řešením lze ovládat intenzitu stmívatelných LED i klasických žárovek dle potřeby. Stmívač má velice jednoduchou obsluhu, stačí pouze otáčet středovým ovladačem pro více či méně jasu. Díky integrovanému nezávislému střídavému přepínači můžete navíc světla tlumit jak z jednoho tak i z více míst. Kolekce RETRO navozuje design minulého století, ale svou technickou výbavou se rozhodně řadí mezi horkou současnost. Z pohledu materiálů je LED stmívač dostupný ve všech možnostech jako celá řada RETRO, tedy s rámečkem z keramiky, dřeva nebo betonu, takže různé typy vypínačů v sérii RETRO v jedné místnosti snadno sladíte,“ říká Ing. Martina Obadalová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín, o kulatém LED stmívači RETRO pro jehož usazení na stěnu není třeba žádné speciální stavební předpřípravy, naopak jeho strojek se usazuje do běžných instalačních krabic o minimální hloubce 40 milimetrů.

vypínač DECENTE
s betonový rámečkem

Na veletrhu však firma OBZOR předvede i materiálový hit poslední doby – beton.Betonové rámečky se vyrábí ručně ze speciální směsi, která vyniká přítomností PVA vláken zaručující celkovou pevnost. Materiál je dále také voděodolný i UV stabilní. Beton s přirozenými póry je součástí řad DECENTE a RETRO,“ specifikuje Ing. Martina Obadalová a doplňuje: „Těší nás, že z českých výrobců jsme jediní, kteří tento materiál dokáží na vypínačích a zásuvkách použít. Naši vývojáři se o pevnou betonovou směs snažili více než tři roky a výsledek stojí rozhodně za to.“

vypínač RETRO s masivním dubovým rámečkem

Kromě betonu zaujmou na veletrhu jasné linie minimalistické řady DECENTE i s dalšími nadčasovými materiály jako je sklo v mnoha rozličných odstínech, dubová, mahagonová a ořechová dýha či kov v podání nerezu či hliníku. A taktéž stylová kolekce RETRO nabídne své kulaté rámečky také z bílé nebo černé keramiky, masivního dubového a bukového dřeva či nově také ze skla.

Na expozici zlínského výrobce OBZOR najdete i zástupce řady vypínačů ELEGANT, dnes již standardní řady domovní elektroinstalace. „Tuto kolekci představíme z hlediska kvality dnešních plastových materiálů, které se vyznačují zejména pevností, houževnatostí i stálostí barev na rámečku a krytce,“ doplňuje závěrem k veletrhu Ing. Martina Obadalová z OBZORU.

Související příspěvky

Okamžité hubení hmyzu – aerosoly ATAK

redakce

Protiskluzová aplikace spolehlivě zabrání uklouznutí! O co se jedná?

redakce

TRACHEA nezahalí a představuje nové cool motivy!

redakce