INSPIRACE

Vylepšete interiér moderním stropním svítidlem

Světlo ovlivňuje nejen barvy v místnosti, ale také psychickou pohodu. Špatný výběr osvětlení může mít zároveň vliv na náš zrak. Jak se vyznat v široké nabídce a zvolit správné stropní svítidlo?

 

Světlo, které opticky zvětší prostor

Stropní svítidla jsou přisazená přímo ke stropu. Díky tomu zabírají minimum místa a vynikají  všestranným použitím. Hodí se nejen do kuchyní, ložnic, obývacích a dětských pokojů, ale i do místností s nižším stropem. Z mnoha designů si vybere každý a můžete je skvěle kombinovat s ostatním interiérovým vybavením.

 

Vy rozhodujete, kolik světla právě potřebujete

Stropní světlo musí nejen krásně vypadat, ale hlavně dobře sloužit. V pracovně nebo obývacím pokoji oceníte svítidlo Tokyo či Kyoto s možností nastavení intenzity a postupného stmívání. Provedení v bílém akrylátu s kovovým lemem zapadne do každého interiéru. Skvěle se hodí k bílému i černému nábytku. Ve větších místnostech můžete umístit několik svítidel vedle sebe.

 

Rozsviťte nad sebou hvězdnou oblohu

Milujete pohled na noční nebe plné hvězd? Pak je pro vás jako stvořené stropní LED svítidlo Liana. Skvěle se hodí do ložnice, ve které navodí příjemnou atmosféru. Bílé provedení navíc hravě zkombinujete s další libovolnou barvou a vybavením.

 

Vezměte v úvahu celkové rozmístění místnosti

Každé stropní svítidlo má odlišné parametry. Důležité je rozmyslet si, jak má být velké. Nemělo by na sebe poutat příliš mnoho pozornosti, ale sloužit pouze jako doplněk. Zároveň musí ladit s ostatním vybavením. Zvažte proto dekorace a styl jednotlivých pokojů a také velikost místnosti.

 

Zvolte správnou teplotu barev

Při výběru stropního světla je důležité myslet i na teplotu barev. Do ložnice, obývacího a dětského pokoje volte teplejší barvu světla. Vytváří příjemnou atmosféru a působí uklidňujícím dojmem. Do pokojů, ve kterých pracujete (kuchyň, pracovna), volte zase neutrální bílou. Ta má hodnotu okolo 4 000 kelvinů.

 

Poraďte se s odborníky

Světlo v místnosti dotváří vzhled interiéru a ovlivňuje vaši pohodu. Výběr stropních svítidel tedy není radno podceňovat. Navštivte proto některou z prodejen Uni Hobby, kde vám proškolený personál poradí jak s výběrem designu, tak s volbou správné teploty barev.

 

Související příspěvky

Užijte si Vánoce na kvalitní matraci

redakce

Kuchyně z masivu se těší stále větší oblibě

redakce

Co je příspěvek na bydlení a jak může pomoci?

redakce

1 komentář

Lenka 1. 11. 2018 at 8:14

Super tipy! My vybíráme osvětlení do koupelny. Koukala jsem na LED osvětlení na těchto stránkách: https://www.sanimat.cz/k479-koupelnovy-nabytek-a-zrcadla-zrcadla-do-koupelny – co na něj říkáte? Hodí se do koupelny?

Diskuze je uzavřena.