Search

Internet věcí není sci-fi, ani zábava pro fanatiky do IT – využijete jej i v běžné domácnosti

Online jsme téměř všichni a většinou pořád. Být na internetu už dávno neznamená vydobýt si chvíli u společného rodinného počítače. Každý jej vlastně nosíme v kapse ve svém chytrém telefonu. I proto se stala vize tzv. internetu věcí realitou.

Obvykle vám bude každý pojem „internet věcí“ vysvětlovat na příkladu lednice, která si sama nakoupí, když v ní dojde mléko. Zatím budeme spíše rádi, když nám online potraviny někdo doveze i do obce vzdálenější než 20 km od hranic většího města. Přesto však lze internet věcí reálně využívat. A začněte v tom nejdůležitějším – v zabezpečení a ochraně sebe a svého majetku.

 

Internet věcí si rozumí s bezpečnostními čidly

Detektor požáru by měl být naprostou samozřejmostí každého obydlí. Nemusíte mít doma krbová kamna ani topit plynem, aby i u vás doma mohlo dojít k požáru. Dokonce nemusíte být ani kuřák. Prostě vám mohou od elektrické zásuvky chytnout dřevěné parkety. Nebo nábytek. Detektor požáru připojený na síť internetu věcí umí nejen signalizovat nebezpečí na místě, ale dát vám i signál na váš mobil. Přitom cena tohoto čidla je pouhých 1650 Kč, a to včetně ceny roční služby, která každodenně kontroluje funkce tohoto zařízení (dodavatel: firma 1. REX SERVICES).

Podobně užitečným je i detektor zaplavení. Někdy vyteče pračka, běžně praskají přívodní hadičky k toaletě. Rychlý zásah dokáže zachránit podlahy, zařízení, i zabránit škodám v nižších patrech – třeba u sousedů. O problému se však musíte rychle dozvědět. A právě k tomu opět slouží vhodné čidlo připojené k síti internetu věcí.

 

Bezpečnostní tlačítka pro starší a nemocné

Máte v domácnosti staršího či hůře mobilního člověka? Osvoboďte se od neustálého hlídání. Nikdo není schopen hlídat druhé 24 hodin denně. Ideálním řešením je instalace signalizačního bezpečnostního tlačítka, které vám pošle zprávu ve chvíli, kdy má třeba dotyčný problém vylézt bez pomoci z vany. A využití pro bezpečnostní tlačítko se najde mnohem více.

 

REX SERVICES – to je internet věcí jako praktická realita

Společnost 1. REX SERVICES má dvacetileté zkušenosti v oblasti zabezpečení majetku i osob. Dnes je rovněž dodavatelem zařízení napojených na sítě internetu věcí po celé Evropské unii. Služby poskytuje ve spolupráci s velkými poskytovateli sítí, kterými jsou České Radiokomunikace, Sigfox a T-Mobile.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *